• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kompitabilnost? [VIA chipset+GeForce]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Imam maticna so VIA chipset. Eden tip mi rece deka Geforce grafickite ne se kompitabilni so ovie maticni ploci. Dali e toa vistina?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,102
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно