1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Комбо: Матична + Рам + Процесор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од coNNectMKD, 2 ноември 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  311
  13 Март 2017
  Машко
  Се продаваат следниве делови (користени се од мене во мое куќиште до пред 2 недели):
  • Матична (под гаранција до Јануари 2020):
  Gigabyte 970A-DS3P AM3+ DDR3 2000MHz SATA3 USB3.0 Ultra Durable 4
  [ Фото од нет : https://www.computeruniverse.net/images/900/90510208825F9D768D68437592B9EA57.jpg ]

  • Процесор:
  AMD FX-8320 3.5GHz Eight-Core 8MB AM3+ BOX
  [Кулер гратис: Anhoch PC Market Online - Cooler Deepcool Ice Blade 200M all Intel/AMD ]

  • РАМ (под гаранција уште 2 год.):
  (2x8GB) - DIMM 8GB DDR3 1866Mhz Kingston CL10 HyperX Fury Black

  Цена за се заедно 8,990 ден. :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  311
  13 Март 2017
  Машко
  7,500..? :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...