1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено kombo CPU + RAM + cooler

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 26 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  242
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  ryzen 1400 (bez stock kuler i garancija)+
  4x4gb [email protected] [email protected] team elite CL14/15 site rabotat na stock [email protected] cl15 na maticni kaj sto sum gi testiral(imam nekade niz doma garancija za 2 plocki sigurno, ne mozam da ja pronajdam)+
  xigmatec apache plus -nov bukvalno 2 uklucuvanja eve link Xigmatek APACHE PLUS UNIVERSAL, 120mm, 4 COLOURS RGB, 95W COOLERS CPU
  7500mkd za komboto
  3000mkd za procesor,
  2x1000mkd/2x900mkd ram (samo vo par)
  700mkd cooler
  P.S. moze zamena za ryzen 3xxx od 6c nagore so moja doplata
   
  Последна промена: 26 Февруари 2020
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  242
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  242
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump 7000mkd za komboto
   
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  242
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  442
  242
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  се повлекува од продажба, може клуч
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...