1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Kombo CPU-MB-RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од zipi123, 15 Септември 2019.

Тагови:
 1. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Zdravo drugari, ako moze edna procenka na komponentite
  Cpu:Intel G4560+stock cooler-Garancija do Juli 2020 vo DDstore
  M-board:Msi Z270 A-PRO-Garancija do Dekemvri 2019 vo TDK kompjuteri
  Ram:1x8 kingston ddr4 2133 mhz-Garancija od setek do 2022
  Ram:1x8gb kingston ddr4 2133 mhz hyper X black-Kupen od gojdo (garnacija dozivotna xD)
  Delovite se koristeni vo nepusacka prostorija,redovno cisteni.
  Ako na nekoj mu znaci vo kukisteto ima 3 coolera, delovite se dobro ladeni, cpu-to e ladeno so hyper evo 212.
  Vo zadni 3 meseca pc-to ne e voopsto upaleno.
   
  На gOJDO, Grimriper, Rukfash и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  BUMP!! nema ni edna procenka lugje???
   
 3. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Posto nema procenki, ide na prodazba za 10.000denari (moze promena na prefiksot)
   
 4. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  bump, moze i da se deli ako ima zainteresirani.
   
 5. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Procesorot e rezerviran za gojdo, ako se najde kupec za plocata moze da se delat.
   
 6. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
 7. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
 8. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
 9. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  bump, moze zamena za i5 9400f ili i3 9100 so doplata.
   
 10. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
Слични теми
 1. sasemkd
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  6,200
Вчитување...

Сподели

Вчитување...