• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку време спиете?

Колку часа на ден спиете?


  • Вкупно гласале
    63
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Колку време спиете во просек? Кога обично легнувате? Зошто?


Лично, спиењето ми е една од најчудните карактеристики и скоро секогаш спијам во различни термини и различно времетраење :chudenje: Некогаш се трудам да го стабилизирам и ми успева, ама пак ќе ми се поремети.. Најверојатно ова е вака поради обврските или необврските, немање класична работа/обврски и слично :)

Обично 5-6 саати ми се доволни ама доколку сонувам интересни соништа знам да спијам и по 18 саати..
Во последно време спијам по околу 16 саати на 3 дена неспиење..

:yawn:


Гласајте!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ehhh taa vremenska razlika me ubiva

баш вчера сум спиел од 10АМ па до наредниот ден до некаде 7-8
но предтоа не спиев многу

во просек максиум6 часа ми се доволно:bravo:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас слабо. Некаде околу 8 сати.
Искрено, најубо ми е така.:)
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
U posledno vreme mnogo malku spijam,
eve sabajle si legnav u 05:30, a predmalku stanav (09:30). :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Околу 12 часа, некогаш помалку, некогаш повеќе. :spie3:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Обично 6-8 часа ми се доволни да се наспијам .
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Се случува некогаш да спијам и до 12 часа, некогаш и по 3-4 часа, но сепак претежно спијам по 6-8 часа. Ова време ми е сосем доволно.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Najcesto spijam tocno 8 saati, no se slucuva nekogas da spijam pomalce, a nekad i poveke.....
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
По 3-4 саата секој втор-трет ден? :tainstven:
Денот обично ми трае 45-50 саати....
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Најчесто гледам да спијам околу 8 саати. Си легнувам околу 4-5 am, до кај 1-2 pm :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Кај мене :

Легнување во 1 , станување во 6 , спиење 2 школски часа во школо

Све тоа околу 8, некогаш и многуѕ помалну (4) зависи од намерите итн..
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Од 6-8 часа, од кој почнав на факултет така ми е успевам само преку викенд да украдам некој час повеќе.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
У просек по 10-12 саати. Иначе познат сум по една моја честа навика: два дена да не спијам, али после кога си легнувам спијам по 16 саати. Многу често ја практикувам.

P.S. Станав пред 15мин.:alkos2:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
E badijaldzii.............jas spijam dnevno od 3-5 casa......pa nisto ne mi fali:D
A imalo denovi koga ne sum spiel i so denovi ama bas bukvalno ic.
Aj ve sfakjam uste mozda nemate obvrski. A jas moram na 2 mesta da rabotam, taka da vreme za spienje nema(ako sakas i drugi raboti da zavrsis....osven na rabota)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
По 3-4 саата секој втор-трет ден? :tainstven:
Денот обично ми трае 45-50 саати....
познато ми е оваа многу :isplashen:
а највеке кога имаме колоквиуми и испити

поред факс ова ми беше познато по тоа да се заборавам да заиграм некоја игричка

но ми дојде памет и се фатив за учење :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,079
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно