• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку вреди вашиот блог?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Од едноставни прашања во однос на хостингот на вашиот блог, до google и alexa ранкови, овој интересен тест од деветнаесет прашања ќе ви ја пресмета моменталната вредност на вашиот блог. Откако ќе го решите тестот не заборавајте да го поставите кодот со резултатот на вашиот блог и да им се пофалите на вашите пријатели!

http://www.myblogvalue.com/


Извор: http://www.365.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=2763&Itemid=2
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Реално глупости ... Може некој да ми објасни како може да ја мерите вредноста на вашиот блог ??? КАКО ? тоа не ми е јасно оти мислам дека нема мерка за вредноста на блогот.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да глупости малку зезање

за реално проценка на вредност е потребнен цел тим и за подолг временски периот

но сепак интересен сајт за :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
http://www.365.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=2763&Itemid=2

Sampion, бидејќо неколку пати си опоменат, уште еден кикс и ти следува бан.

КОПИРАШ СТОРИИ (КОНКРЕТНАВА Е НА ЕДЕН ЧЛЕН НА ФОРУМОВ) И ПРИ ТОА НЕ ЛИНКАШ ДО ИЗВОРОТ. ПРЕСТАНИ
Ok Druze ali na forumot ne se pisuva so golemi bukvi ne si go znael toa ! ! !
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ok Druze ali na forumot ne se pisuva so golemi bukvi ne si go znael toa ! ! !
Друже време е да се смириш малку и да прифатиш критика. На форумот се пушува со големи букви кога му се обраќаш на некого со повисок тон. ЗАТОА ПОСЛУШАЈ ГО Андријески! :prekini:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно