• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Колку ви значи интернетот?

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Мислам дека и самиот наслов е јасен за што се работи... Колку ви значи интернетот? Колку време дневно проведувате пред компјутерот и сте закачени на интернет? Дали би можеле барем еден ден да издржете без него? ... ... ...


Да не пишувам потоа нов пост, еве одма во овој ќе одговорам.
- Ми значи доста во животот , но не сум зависен од него.
А колку време поминувам? - Понекогаш по 5 минути , понекогаш 2-3 саати ,а се има случувано и по скоро цел ден да киснам на интернет, но не за џабе тепање време за тепање време, туку за читање на добри ствари кои ќе ми бидат од корист.

А често го употребувам и за даунлоад на филмови. :rolleyes:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Па сега...понекогаш, значи не толку, мислам, може да се живее и без него, кога немам интернет правам нешто друго на компјутерот..зависно од можностите се разбира...
Сум приметил од порано на пример...кога имаш интернет некако е полесно да дознаеш за некоја новина или да најдеш нешто за кратко време, кога немаш, или читаш некоја е-book што си ја имаш, или програмираш или дизајнираш како и да е, се снаоѓам и со и без интернетот...се е во предност, зависно како си го организираш времето... ;) :bravo:
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
734
22
интернет

ако немам интернет ке работам нешто друго
тешко можи да се издржи без интернет
можи да се речи дека сум еден вид зависник од интернет
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Морам да признаам дека интернетот многу ми значи, но ако се случи да немам интернет тогаш работам нешто на компјутерот. Продуктивно се разбира. :bravo:
 
D

DimitarMK

Гостин
Да не беше интернетов, немаше да го пишувам овој пост.
А кога немам нет... кршам глава! :))
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Мене радно место ми е на интернет :)

WEB развој, програмирање, администрација не може да се замисли без интернет.

Тоа е исто како да прашаш камионџија „колку ти значи камионот“.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Кој немам интернет, многу клетви и пцовки летаат на сметка на НоНет, ама таа нервоза ја користам за позитивни цели.
 

mr.wicket

Intern
29 ноември 2007
38
3
Скопје, Македонија
micevski.xyz
Интернет адикт. Не станувам од компјутер.
Претежно за работа го користам. Паралелно даунлод филмчиња музиче итн..
За забава и едукација секако и дружење по чат програмите :)
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1.129
780
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
24/7 сум на нет. И кога спијам го сонувам :) хехе
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Мене ми значи тооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооолку.
 

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Мене радно место ми е на интернет :)

WEB развој, програмирање, администрација не може да се замисли без интернет.

Тоа е исто како да прашаш камионџија „колку ти значи камионот“.

сиви камион, црвене боје :LOL:

Кој немам интернет, многу клетви и пцовки летаат на сметка на НоНет, ама таа нервоза ја користам за позитивни цели.

Тие се веќе друга приказна... Или исклучуват бројот или пак нема да ти се јават ако сакаш да прашаш зошто нема интернет. А, тие намерно ти го исклучуваат...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Мислам дека слободно може да се каже дека скоро и да не може да се замисли работа на компјутер без интернет во денешно време! :rolleyes:
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
многу ми значи ама не до толку да зависам од нетот :p
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Премногу ми значи , веќе животот на интернет ми стана поубав од офлајн животот за жал.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Porano koga nemav internet samo igrav,a sega koga staviv se naviknav na internet ,i :plachko2:koga ke nemam internet mi e isto kako da nemam PC.:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.809
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно