1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку верувате во: "Free Laptop" ; "Free Macbook" или слично.

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од super_hacker, 26 Септември 2008.

 1. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Значи вака:
  Според тестирањата на McAfee Site Advisor следниве сајтови за "бесплатни лаптопи":
  notebooks4free.com - http://www.siteadvisor.com/sites/notebooks4free.com
  и др. слични на неа се дел од компанијата Offer Centric за која што се вели дека е само Голема Маркетинг Компанија.
  Целта ми беше да ви кажам дека никогаш да не се истрчувате на вакви сајтови, бидејќи само ќе ви украдат некои податоци и ништо повеќе (ни лаптоп ни пари).
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Klasicen SPAM.....I sto mislis taka se dava laptop ajde pisi podatoci i op laptop... da bese taka do sea site ke imavme po nekolku
  P.S ne se zalazuvajte na vakvi stvari
   
 3. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Па.. Не гледам што не е јасно тука.. Нема потреба воопшто да бараш на siteadvisor за вакви веќе познати работи.. Доволно е малце логички да размислиш дека, додека тебе ти дадат гратис лап топ, на истиот тие ќе заработат.. Не ја сфаќам дилемата тука..
   
 4. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Да,да не се лажете на вакви работи,прво информирајте се убаво,па после аплицирајте,уааа за фишингот.
   
 5. Psychoo

  Psychoo
  Intern

  374
  7
  1 Мај 2008
  Машко
  Добро јас незнам како може да се верува на нешто вакво. класична спам замка. Добро бе кој ке ти даде на ѓутуре лап топ
   
 6. tonk@

  [email protected]
  Intern

  193
  2
  17 Февруари 2008
  Ја еднаш добив free Laptop и кога се разбудив гледам нозете откриени.:))
   
 7. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  да класичен пример на промаја
  али во летен период ако ти се нозете откриени ке добиеш
  MAC затоа пази што правиш:muahaha:
   
 8. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Што се замарате со бакви булшити? Јас повеќе верувам во Дедо Мраз:Dedomraz: отколку на вакви реклами.
  Не оставајте адреси и податоци насекаде.
  И, дефејсирајте им го сајтот ако знаете како, ако не баталете ги.
   
 9. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  874
  855
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  there is no such thing as a free lunch in this world
   
 10. Elektrikz

  Elektrikz
  Intern

  473
  12
  21 Септември 2008
  Машко
  WebDev
  Драпај си меот,кој ти даа нешо на лепе очи бре...можеби ќе даваат кога децата нашколо по предмет ОТП (немам појма шо значеше,не ми текнуе:D) ќе склопуат лаптопи за домашна...
  А дотогаш...ќе не вртат колена од промаа :))
   
 11. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Абе и мене то ми беше поентата да се залажува никој по вакви сајтој!!!
   
 12. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Јас не верувам во евтини работи, а не па во бесплатни :maskiran:
   
 13. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Еве уште еден пример за такви ствари како free laptop, текстов кружи нив е-маил пораките низ македонија:

  Po~ituvana gospodo,
  >
  > Firmata ERIKSON vo svojata promocija na pazarot deli besplatni laptop
  > kompjuteri.
  > So ovaa kampanja saka da gi popularizira svoite proizvodi.
  > Ako ovoj mejl go ispratite na 8 lica za podarok ke dobiete laptop
  > ERICSON
  > T18.
  > Ako go ispratite na 20 lica ke dobiete laptop ERIKSON R320.
  > Kopija od ovoj mejl ispratete na pretstavnikot na ova firma , gospo|a
  > Anna
  > Swelung
  > [email protected]

  Инаку за мала ислутрација колку оваа е SPAM,SCAM или незнам што еве ви линк да видите што пишува за госпоѓава што оставила меил: ГОСПОЃАТА
   
 14. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  R320 и T18 биле лаптопи? Не сум знаел....види до каде отишла технологијава.....:baknezh:
   
Слични теми
 1. StarBuck
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,776
 2. MrTony
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,588
 3. Dr.Loop

  Free PBX

  Dr.Loop, 12 Мај 2009, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,659
 4. dimitar2
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,031
 5. Кристијан Про
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,026
Вчитување...

Сподели

Вчитување...