1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку трансфер користи webcam преку msn, skype...?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Gianni, 21 Јануари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Gianni

  Gianni
  Intern

  9
  0
  18 Јануари 2008
  Me interesira nekoj ako znae kolku se pravi trasnfer (na saat ili mesecno prosecno) od koristenje na web cam preku msn, skype i slicno. Me interesira otprilika kolku mega itn.
  Pozdrav
   
 2. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Instaliraj nekoj od programit za merenje na intrnet protok i izmeri. Mozes so Net Limiter ili nekoj drug bandwidth software.
   
 3. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Пред се зависи од брзината на твојот интернет. Ако користиш Dial-up ќе се изначекаш само додека да ја конектираш камерата а ако си на 512kbps па нагоре ќе оди бајаги трансфер. Ако си лимитиран на 2 Gb (MaxADSL на пример) не ќе можеш да се опушташ многу
   
 4. Gianni

  Gianni
  Intern

  9
  0
  18 Јануари 2008
  znaci mi treba statistika za net so brzina od 1 mb i za primer od 1 saat kolku ke cica, izrazeno u mb/h :rolleyes:
   
 5. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Најдобро ти е да пробаш да си измериш колку мегабајти ќе потрошиш за 1 час,сепак најдобро е да го сториш тоа на твојот компјутер и твојата камера бидејќи сите камери не трошат исто,сакам да кажам дека камера со поголема попрецизна резолуција троши повише мегабајти од некоја послаба.
   
 6. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  измери ли?

  па пиши барем и ние да добиеме осет одприлика колку се троши!

  јас немам WеbCam па неможам да пробам. Иначе без NetLimiter неможам да живеам :)
   
 7. Gianni

  Gianni
  Intern

  9
  0
  18 Јануари 2008
  ok mene me interesirase dali nekoj veke go ima podatokot, ama cim nikoj nema izmereno najverojatno ke moram sam da meram so net limiter. :p
  Aj ako izmeril nekoj dur izmeram neka kaze, ako ne ja denes utre ke gleam da zavrsam rabota pa ke ve informiram :)
  Ali mojava web cam e postara i e na max 320x240 res. so max 18-20 fps. Taka da nema da bide mnogu "sovremen" podatokot :)))
  pozz
  p.s. merete haahahahah ;-)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...