• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку сте брзи во куцање на тастатура

Статус
Затворена за нови мислења.

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
342 points, so you achieved position 22754 of 469233 on the ranking list


You type 464 characters per minute
You have 86 correct words and
you have 1 wrong words

...само почекај Voya...едно две-три недели и ќе ти го пробијам рекордот... :p
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
219 points, so you achieved position 165492 of 469427 on the ranking list


You type 275 characters per minute
You have 52 correct words and
you have 0 wrong words

Е не сум некој јак чатер јеби га :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
hmmmmz..
A koga olku?

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=WkYRxRXSDfQ"]494 poeni[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=XMtzx5UXvas"]415[/ame]
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не е само до седење пред PC, многу е важно што правиш.. Ако играш игри и гледаш филмови, или само сурфаш, нема баш да ти напредува типкањето.. Ама ако муабетиш или често пишуваш текстови, друга е приказната :)

Најверојатно, мене највеќе ми е од IRC :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Не е само до седење пред PC, многу е важно што правиш.. Ако играш игри и гледаш филмови, или само сурфаш, нема баш да ти напредува типкањето.. Ама ако муабетиш или често пишуваш текстови, друга е приказната :)

Најверојатно, мене највеќе ми е од IRC :)
Во право си...да даваше страницава зборови од типот for, if, while, do, int, void, private, public итн. ќе бев меѓу првите 10. Вака ништо.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
168 points, so you achieved position 278079 of 481706 on the ranking list


You type 262 characters per minute
You have 42 correct words and
you have 1 wrong words

Не е лошо ама да би било на македонски би стигнал некаде блиску до резултатот на Voya :))
 

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
381 points, so you achieved position 10439 of 483122 on the ranking list


You type 483 characters per minute
You have 93 correct words and
you have 0 wrong words


Ааааааааааа не можам да си го срушам рекордот :/


--------------------------------------------------------

Упдејт *****

Нов рекорд, но само еден поен повеке од претходниот :LOL:

 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Браво Voya :)) Да имавме натпревар по брзо куцање, ти најверојатно ќе победеше :D

Па може и да организираме нешто, ако се јават доволно конкуренти :p
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Браво Voya :)) Да имавме натпревар по брзо куцање, ти најверојатно ќе победеше :D

Па може и да организираме нешто, ако се јават доволно конкуренти :p
hmmmmz.. Bi bilo interesno da ima eden takov, ama nekako Voya nema konkurencija:D Se ostanato se dvizhi okolu 200-300 pa i nadolu.. Pa taka da bezpolezno e da se formira natprevar.. Barem dosega se nema nikoj ostanat istaknato..
Ajde lugje.. Aktivirajte se.. Napravete malce pointeresna da e atmosferava.. :D
Bump.
 

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
Може натвпревар офкорс, само ако си куцам на својата тастатура, не сум навикнат на други :p

(да не се разбереме погрешно, стара ми е 7 години :D)
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
heh, puff. abe niso ne se ovie za mene. Ja videte me mene. Jas sum si na vrvot :D:D kekeee. Koja e najbolje sea a a a a a a:tainstven:
 

Атачменти

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Леле јас колку и да се мачам никако да ја победам брзината на куцање на ТцМ... Абе цар е чоеков :isplashen:
so mnogu trud i napor veruvaj deka kje go dostignesh i negoviot score :)
Se se pravi koga se vezhba.. Ajde obidi se .. Sega 200, utre 100, potoa 60 pa 20 .. kaj i da e do drugata godina kje go nadminesh i nego :LOL:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
heh lol.. A sto e so ovoj skor, a. Edno pet minuti se potrudiv za da gi stignam dvajcava "profesionalci" ali se isplati. :D Aj ponatamu ke vi ja kazam tajnata kako mozete site da stanete "majstor" u kucanje....:p:p (inace nemav popametna rabota)
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,801
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно