• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку сте брзи во куцање на тастатура

Статус
Затворена за нови мислења.

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Да беа некако поврзани зборовите, ќе беше многу побрзо, вака немаат смисла еден со друг и работата значително се забавува :)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
138 points, so you achieved position 331711 of 464175 on the ranking list


You type 194 characters per minute
You have 32 correct words and
you have 0 wrong words
Ова е почетна брзина :))
 

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
Ај да ви го скршам срцето. Напраив нов рекорд, прсти ме заболеа :D

 
  • Ја почнал/а темата
  • #35

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@Voya
Риспект! :bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Wow... pa i ne e bas malku..
:bravo::bravo::bravo:
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
186 points, so you achieved position 230208 of 465701 on the ranking list


You type 274 characters per minute
You have 45 correct words and
you have 1 wrong words
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
200 points, so you achieved position 201702 of 467165 on the ranking list


You type 307 characters per minute
You have 51 correct words and
you have 3 wrong words

:chudenje:
 

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
Со секоја растечка минута, се зголемува бројот на оние кои куцаат, и воедно е потешко да се дојде до по-убаво место. Јас уште од мало си куцам прилично задоволно :D:D
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Voya brat daj kazi ni ja tajnata za brzo(premnogu brzo)kucanje.ne e moguce ova sto go prais ti,svaka ti cast.:bravo:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Voya brat daj kazi ni ja tajnata za brzo(premnogu brzo)kucanje.ne e moguce ova sto go prais ti,svaka ti cast.:bravo:
ne ke da e do tajna... kolku pocesto koristis kompjuter tolku pobrz si na tastatura.

a se sekavam vo sredno imavme eden predmet vo prva godina, daktilografija se vikase... i imase eden software, ti ja dava na ekran tastaturata i ti pokazuva bukvi i ti samo treba da gi pisuvas so tastaturata, i prilicno korisno e... bidejki ne mora da gledas vo tastatura za da znaes kade e bukvata... lesno se orientiras :)
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
abe sum pominal takvi programcinja ama sepak ne mozam da pisuvam brzo ko Voya.Ama imas pravo za toa kolku pocesto koristis kompjuter tolku pobrz si na tastaturata,jas bev ziva utka u brzo pisuvanje a sega mozam dobolno brzo da vrakam poraki na msn.:D
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
epa znaci toa e fintata.aj da zeam jas da pisuvam kaj ke mi tekne i sto ke mi tekne po cel den,mozda pobrz ke stanam.:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,718
Мислења
849,336
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно