• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Колку пари, толку музика… or so they say – или како дојдов до мојот избор на in-ear слушалки [колумна]

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.717
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Сигурно и еспадрилки носи
In fact, носам, баш тука носам, али сино бели, летни (ко да има зимски).

Се знае: Sony WH-1000XM, ако дозволува буџетот. Врв.
Баш такви користам, марк 3 и се топ. Иако повеќе сакам опен бек слушалки, ама за во канцеларија сонито се одличен избор.

офф:
Очекувам рецензија со ваов квалитет и за протеини :p:p:D
Нема што да се рецензира, Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey Protein Powder, Double Rich Chocolate. Сум пробал и пар други, не, тапа се.
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1.953
956
Е кој би биле опен бек? Нема да поголема интерференца со окоината така ?

офф
Ја реков ќе речиш mutant whey, али ете различити искуства.
Патем во ПБЦ имаш белки, едино нешто од кое су осетил ралика :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.717
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Е кој би биле опен бек? Нема да поголема интерференца со окоината така ?
Ке имаш, затоа и не ги користам во канцеларија, а дома па нема кога да користам билошто, така да... ќе ги понесам утре со мене на работа. Иначе станува збор за Grado Labs SR80. Ќе пратам апдејт утре од офисот!
офф
Ја реков ќе речиш mutant whey, али ете различити искуства.
Патем во ПБЦ имаш белки, едино нешто од кое су осетил ралика :)
Ништо не ме привлекува да купам и пијам нешто што во називот има мутант. Исто и анимал. Имам предрасуди, ј*би га.

Белки, онакви во туба? Соундс хорибл!

20180217_115355.jpg
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1.953
956
Маркетиншки трик, не дека стварно ќе мутираш. А и позитивно е да мутираш ако си се наканил да се билдоваш (што би рекол паљо) :)
Не, во прав се белките. со протеин, инаку и ја не би ги пиел.
Whey-от од што е, не е од животињи ?
Него немат поефтина варијанта за ноис канцелиг, или да не испаднит ко во рецензијата, пак на крај со сони-то да завршам.
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1.953
956
Кои анкер поконкретно ? Тодавно има изгубено контакт со слушалкие...
Пак да напоменам приоритет ми е мирот и тишината, за квалитетот немам некои високи критериуми.
 

Ron26

Gaining Experience
4 мај 2019
209
330
Препорачајте некои слушалки на кои музиката на Елвир Мекич најдобро вајба?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ceco

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Кои анкер поконкретно ? Тодавно има изгубено контакт со слушалкие...
Пак да напоменам приоритет ми е мирот и тишината, за квалитетот немам некои високи критериуми.
Ја ги земав овие. Лош збор не можам да кажам. Си турив гумички од mi buds (оти ушите ми се раширени ко на слон :D ) и прејаки се.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.717
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Ке имаш, затоа и не ги користам во канцеларија, а дома па нема кога да користам билошто, така да... ќе ги понесам утре со мене на работа. Иначе станува збор за Grado Labs SR80. Ќе пратам апдејт утре од офисот!
IMG_3969.jpg

Многу сакам кога цела канцеларија слуша од мојата музика и се забавува, а секако дека и тастатурчето допринесува за full experience.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.660
4.514
Скопје
Поќе ми се за mute него за слушање... ваљда има и поефтини варијанти ?
Не се поевтини, ама се опција.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
759
791
Skopje

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.717
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1.953
956
Не се поевтини, ама се опција.
да поскапи се, ама се поарни или ... ?
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.984
4.453
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.412
Мислења
900.348
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно