• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку пари би потрошиле за ПЦ?

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
60000 денари за најдоброто PC. Ако сум сигурен дека ке го имам најдоброто во следниве 2 години, зошто да не дадам !!! :bye1:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Зависи од потребите и од моменталната финансиска состојба :p

Верувам дека за добро PC околу 1000 евра би ми биле доволно
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Па со едно 1200 евра се прави ѕвер кои во наредните 2-3 години ке те служи одлично. Би потрошил толку
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Никогаш не би направил компјутер ѕвер со образложение „да бидам мирен во наредни 2 години“. Она што сега го посакувам чини 600 евра малопродажна цена. Тоа е доволно. И онака нема да го искористам ако ставам појако, а ќе платам многу повеќе.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ако би составил добра конфигурација онолку јака колку што ќе можам да ја искористам, без непотребно фрлање пари, истата би ме чинела околу 1000 евра. :bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
За лаптоп ако е добра конфигурација би дал до 2000 евра, а за компјутер за 1200 евра другар ми овде зеде "зверче" со core 2 quad рам 2 гига ддр и остаток од чуда.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Не претервате малце? 1500 евра?! За мои потреби ми врши работа некој околу 700 максимум. Еве пред неклку месец зедов нов компјутер, беше околу 550 евра без монитор. 5-ка ми е.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
0 денари. Веќе го имам така да немам потреба да купувам нов.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
kako sho chitam baagi pari bi frlile za pc...braos...
ali aj da ne bide off-topic da kazham i ja...ne poveke od 500 evra za desktop i ne poveke od 1100 evra za laptop...
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
го давам левиот бубрег за компјутер, моментално немам финансиски примања :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,176
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно