• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку кланови има во Мкд?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Може ли на овој топик, доколку имате клан кој се бави со еспорт да доставите по некој информација за истиот (од кога е, дали е активен, каде игра, тренира и дали би бил заинтересиран да биде дел од еспорт федерација), пожелно е лидерите на тие кланови да достават мсн контакт до мене.
Поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Имено пожелно би било да наведете кланови во било која дисциплина, игра, заради подобра координација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,553
Мислења
823,192
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно