1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kolku ima kontent writeri vo makedonija?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Dejan Popov, 6 Април 2019.

 1. Dejan Popov

  Dejan Popov
  Intern

  12
  30
  19 Март 2019
  Машко
  Ubava tema so ogled da content strategy e nesto sto izrasna vo golema kategorija od seo,ppc i se ostanato.Dali vo mkd ima kontent writeri i toa dobri.Bi sakal dokolku nekoj e so takov predznak da me iskontaktira.
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  770
  868
  9 Јуни 2011
  Машко
  Е што бидна бе пријателе, нели прво програмери бараше, па откако ти пуштивме абер (читај CV-ња) - штурци се стори целиот.

  Сега ти треба да собираш CV-ња од Content writers?
   
  На The-spiki и mrkela2009 им се допаѓа ова.
 3. Dejan Popov

  Dejan Popov
  Intern

  12
  30
  19 Март 2019
  Машко
  Site koi pratile CV ke bidat vikani na testiranje to so sigurnost go tvrdam.Taka da ne se nastanuva preku den.Pozz
   
 4. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  486
  371
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Најдобар канал за ова во Македонија за сега:
  ИТ Кариера ⋆ IT.mk

  Може има подобри што не ги знам, нека ми простат.

  Ако си сериозен и сакаш сериозен кандидат, еве линкот уште еднаш. Нека се знае ;)

  ИТ Кариера ⋆ IT.mk
   
  Fatal1ty_, The-spiki и на Dejan Popov им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,207
  4,655
  21 Јануари 2009
  732 има според последното истражување на МИА
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  622
  556
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  поззззз
   
  DonFrozex, Стап и на toplel им се допаѓа ова.
 7. Martin Iks

  Martin Iks
  Intern

  27
  7
  7 Мај 2019
  zarabotuvac od internet
  Pa jas sum dobar affiliate marketer sto mozam da se narecam dobar content writer za seo ppc i copywriting asto dosta rabotam so kontent i content creation. Sto i za sto ti treba tebe potocno?
   
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  770
  868
  9 Јуни 2011
  Машко
  ни позз ни бутур од "регрутеров" :)

  ај ве молам нека се јаве БАРЕМ еден (reliable член од форумов) што бил исконтактиран/повикан од дотичниов господин :)
   
 9. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  46
  50
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator

  100% му треба човек како тебе, исти сте :)

  Content creator / writter, т.е. писател што Македонски пишува на латиница.
   
 10. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  526
  236
  5 ноември 2013
  Машко
  Јас бев дури пред 2 месеци. Сеуште се ,,прават,, интервјуа. Очигледно многу е тешко да се каже одбиен или приман сте. Али за толкава фирма што се не ме ни чуди. <10особи.
   
Слични теми
 1. ''TcM>>
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,205
 2. mkdboy
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  6,528
 3. zelenotosr
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,406
 4. ileste
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  746
 5. l1d0v1c
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,307
Вчитување...

Сподели

Вчитување...