• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку е исплатливо да вложиш во NeoBux

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,163
867
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Even better! Само кај нас таквите бараат мужи исти како нив :(

Епа нели објасниа горе како да се збогатиме со кликање за 5-6 месеци, после само останува жена да најдеме :)
 

streetbond

Intern
26 октомври 2013
23
1
Jas za mesec dena sose kupuvanje na referali i sve ali iskreno so dremenje na net, zarabotiv 23 dolari. E sega ako vaka prodolzi godisno toa bi doslo 275 dolari sto pokraj plata ne e bash losho:)
 

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
339
136
Со една година активно кликање добиваш бесплатeн golden membership 1 year вреден 90 $ и после ако си најдиш активни реферали што е многу тешко можиш да напрајш некој долар :)
 
3 февруари 2014
4
0
Со една година активно кликање добиваш бесплатeн golden membership 1 year вреден 90 $ и после ако си најдиш активни реферали што е многу тешко можиш да напрајш некој долар :)
Како ги подигаш пари од банка? Ај, објасни, бидејќи читав дека не е возможно да се земаат пари во РМ
 
3 февруари 2014
4
0
Можиш да вадиш на payza,на paypal неможиш со наша ип адреса со друга можи ;)
Ма, само што што почнав со Необуксот, така да нема некое ускуство во оваа. Почнав да кликам пред една недела, да видам дали е точно тоа што го пишуваат на сајтовите во врска со Необуксот. Какви се твои искуства ?
 

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
339
136
Ма, само што што почнав со Необуксот, така да нема некое ускуство во оваа. Почнав да кликам пред една недела, да видам дали е точно тоа што го пишуваат на сајтовите во врска со Необуксот. Какви се твои искуства ?
Ти кажав ако не си golden и ако немаш директни реферали не можиш да напрајш пари , рентаните реферали се ботој и неможиш да напрајш пари со нив :) можиш да изгубиш само :)
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
Ма оди бавно што е за очекување. За недела дена собрав 1,2 долари, вчера купив 5 реферали и сега ќе видам.
Не се залажувај со глупости, мање више тоа што си инвестирал, времето поминато е тоа што е драгоцено. Седни за тоа време пишувај нешто ке ти се исплати еден ден.

Со парите од кликање нема да можеш нов маус да си купиш, а сигурно ке ти треба.
 

Ddoss

Intern
15 март 2014
36
1
Ти кажав ако не си golden и ако немаш директни реферали не можиш да напрајш пари , рентаните реферали се ботој и неможиш да напрајш пари со нив :) можиш да изгубиш само :)
Abe totalno ne si vo pravo, samo sto iznajmiv 100 referali koi vo momentot mi pravat po 80-90 centi denot, i so recikliranje na neaktivnite daleku deka ke propadnis sekogas ke mozis na sekoj period od nedela za kupuvanje da kupuvas novi i lesno da go dostignes maximumot na standard(300), potoa lesno e da se apgrejdnis do gold i da kupis do edno 1000 referali i da gi odrzuvas dobro, samo malku trpenie! Ako ne si probal poarno ne gi zbunuvaj lujgeto te molam :)
 

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
339
136
Abe totalno ne si vo pravo, samo sto iznajmiv 100 referali koi vo momentot mi pravat po 80-90 centi denot, i so recikliranje na neaktivnite daleku deka ke propadnis sekogas ke mozis na sekoj period od nedela za kupuvanje da kupuvas novi i lesno da go dostignes maximumot na standard(300), potoa lesno e da se apgrejdnis do gold i da kupis do edno 1000 referali i da gi odrzuvas dobro, samo malku trpenie! Ako ne si probal poarno ne gi zbunuvaj lujgeto te molam :)
Во почетокот секогаш се активни, ке видиш понатаму дали ке биди така :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,805
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно