• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку долго издржавте без аналогни цигари?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Денес полнам 6 години без ниедна смрдлива цигара.
Кој сака нека честита. :cool: ;)

Колку за потсетување од што избегав!

poison.jpg

Инаку регистрирани се преку 4000 разни видови на отрови во тутунските цигари!
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,069
1,673
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Честитки, па наскоро те чекаме и без "дигитални" цигари да го направиш ова постигнување!
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,580
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,127
2,066
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Браво професоре јас 6 години без аналогни наполнив во јуни ама еве веке славам 2 месеци и без дигиталниве.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,125
3,314
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
MSI GeForce 8800 GTS (NX8800GTS-T2D512E-OC)
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,246
1,344
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Честитки (од човек што нема никогаш запалено цигара во било која форма). :)
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,708
11,117
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Честитки професоре. Сега наредно да пишеш дека од ДТЛ си се префрлил на МТЛ :)
 

CBB_6

On your way to fame
9 декември 2016
196
616
А брао даскале, од чоек шо точно 14 години веќе не пуши цигари!
 

Стап

Gaining Experience
6 јули 2011
357
121
Честитки, вреди ли да се откажува од аналоген качак, по 5-6 цигари дневно просек
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
^ Секогаш вреди, види во оваа тема за основни работи за електронските цигари и/или прашај што не ти е јасно во главната тема.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Сега наредно да пишеш дека од ДТЛ си се префрлил на МТЛ
Ова малку потешко, но не ми пречи освен што потрошувачката е како Wartburg caravan. :D

Честитки, вреди ли да се откажува од аналоген качак, по 5-6 цигари дневно просек
Вреди и те како. ;)
 
13 декември 2020
23
16
Мислев дека никогаш нема да ги оставам електронските!!! Акцент ставам на тоа... Инаку: после ѓубрето од прв пост 4 години на тутун од битпазар, па 7 години електронски до лани ова време или поточно до 14 Декември и од тогаш навака кафето го пијам на голо:cry:
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
2 год од 13 ти месов без аналогни, 7-8 меси со 10 тина вовлекувања дигитални. Ретко некад ме фаќа мерак да тргнам дигитална, 1-2 пати во месецот, некогаш ни толку
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,123
Мислења
838,827
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно