• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку часа дневно поминувате на компјутер?

Kolku casa dnevno sedete na kopjuter?

 • <= 1 cas

  Гласови: 2 1.0%
 • 2 casa

  Гласови: 5 2.4%
 • 4 casa

  Гласови: 52 24.9%
 • 8 casa

  Гласови: 45 21.5%
 • povekje od 8

  Гласови: 70 33.5%
 • cel den

  Гласови: 35 16.7%

 • Вкупно гласале
  209
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ajde da videme kolku sedete pred kopjuter , dali spiete na nego ili ? :LOL:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Повеќе од 8 дефинитивно, само на работа сум 5 часа пред компјутер :)
 
D

DimitarMK

Гостин
10 саати ( работните денови ) а сабота и недела преку 16 саати :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Околу 8 часа просек, некогаш повеќе некогаш помалку, ама морам, целата работа ми е преку него.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Седам многу. Кога нешто работам може и по 3-4 часа без престан да останам, плус на работа, плус на факс.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Седам по 5-6 саати кога сум дома.
За жал учам информатика на државен факултет ама таму компјутер гледаме по 1 саат неделно :ua:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Abe ja bi sedel i poveke vreme ama prinuden sum da go delam kompjuterot so uste edna budala koja zivi so mene (brat mi) taka da nekogas i cel den ne sedam a nekogas i poveke od 8 saati sedam zavisi kako ke go fatam kompjuterot
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Дефинитивно повеќе од 8, посебно преку работна недела.
 

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Зависи од денот ако е убаво надвор некогаш и ич ама знаело да се забега по 3 4 дена нон стоп :)
 

ivvan

Баниран/a
11 ноември 2007
52
2
www.pic.mkd.net
тва е нај geek прашање шо може да се постави!!! И од сите 1000 члена на тај форум се сомневам некој да има под 4.... такоф е форумот...

за мене(предпоследното...lol) незнам малку:?1-2???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве еден предлог за тие зависници кои поминуваат повеќе од 8 саати дневно на компјутер. :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,109
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно