• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колку броеви/СИМ картички имате?

Колку СИМ картички имате?


  • Вкупно гласале
    138

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
3 на T-Mobile
1 на Cosmofon
1 на VIP
2 на Frog
Сите на pri-paid.

Од сите овие користам само еден на T-Mobile и повремено тој на Cosmofon.
 

Nikol

Intern
17 октомври 2009
38
5
2 на Мобимак. Имам уште 2 неактивни, на мобимак и на космофон ама телефонот ми собира само 2 :D
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,139
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
1- T-Mobile
 

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
Не се исплати во денешно време повеќе од една картичка, цените за јавувањето на кој било оперотор се слични... што не беше сличај за пред година-две.

1- T-Mobile
 

Flea

Intern
12 октомври 2009
20
2
Користам 3. Вип постпејд, Космофон постпејд, и Т-мобајл припејд. Ма да, ко што кажа некој погоре, повеќе од 1 картичка не се исплати... пола плата на сметки ... :ua:
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
808
434
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo Plus 500Gb, 850 Pro 256Gb, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro
Имам една од Cosmofon, prepaid
Ја користам уште од кога cosmofon дојде во македонија :):):)
 

the.Escapist

Intern
21 јануари 2009
266
20
2 постпејд, од T-Mobile и Vip, таа втората не ја користам пошто немам телефон на кој ќе работи, деновиве треба да земам еден :)
 

Deni_88

Intern
9 септември 2009
108
1
Имав два еден на Мобимак и еден на ВИП,ама сеа само на Мобимак го користам.
 

nCounTr

Intern
5 мај 2009
474
41
Ги имам 3 (2 - Т-Mobile и 1 - Vip), pri при што оваа од вип ја немам употребено веке 4 месеци. Што не доведува до заклучок дека користам 2 :D
Ах што нема телефонче со две сим картици, а да не е од кинескине.

П.С. Двете од ти му бајал се постпејди, а оваа од вип е припејд.
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
808
434
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo Plus 500Gb, 850 Pro 256Gb, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro

Buzleski

Intern
12 септември 2008
86
1
1. T-Мобиле
2. Космофон
3. Се мислам дали да земам ВИП незнам каква е мрежната покривеност.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,122
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно