• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Колку броеви/СИМ картички имате?

Колку СИМ картички имате?


  • Вкупно гласале
    138

D

Администратор
31 март 2007
3.736
3.526
www.iwmnetwork.com
Колку СИМ картички(броеви на мобилни мрежи) имате што активно ги користите? Од кои оператори?

Да почнам:
2 броја на Т-мобиле.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
1 на Т-Мобиле :)
Пред 2-3 години имав 2, ама сватив дека немам потреба, а и немав место за уште еден мобилен во џеб...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Моментално имам три активни СИМ картички:

1 на T-Mobile, post paid
1 на VIP, pre paid
1 на Cosmofon, post paid

Највеќе го користам првиот и третиот, додека вториот го користам по потреба и не сум секогаш достапен. :)
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Имав 2 од cosmofon и vip па ја фрлив едната, доста ме соголуваа. сега ја користам од vip најповолни цени имаат.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
2 cosmofon post paid
1 t-mobile pre-paid
1 vip pre-paid

претежно ги користам cosmofon и понекогаш t-mobile
вип многу ретко
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.511
1.366
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
3 и сите на T-mobile.
1 имам post paid и тој телефон е нон стоп со мене, душата му ја имам извадено (225 часа разговор за 16месеци).
2 имам prepaid, дома стојат на еден телефон, ги мењавам, нив ги користам само за 200(400)минути за 200денари, 100 за 100. И одамна се надевам дека ќе воведат услуга барем кон еден број неограничен бесплатен разговор.
 

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
1 T-mobile
1 VIP
1 Cosmofon..postpaid
Ama T-mobile ja koristam najaktivno ili bolje receno Mobimak zatoa so e tolku star broj nemoze da se smene imeto na mrezata na koj telefon i da ja stavam kartickata. :)
 

sb_zakon

Intern
6 јуни 2008
7
0
3 на T-Mobile
2 на VIP
1 на Cosmofon
Сите се При пејд и ги користам највеќе првите и само ги менувам низ 2 телефона :p на вип помалку а на космофон ќе го фрлам кај и да е :D
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.819
90
1 од т-мобиле пост пејд што ја користам имав и на космофон а имам и две од странски оператори кога одам на одмор да не трошам од македонскиот број:):)
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
130
125
Битола
Само една Post-paid на Космофон.
Многу сум ме бендисува средната цена на тарифата преку целиот ден (нема ефтина-скапа тарифа :ha:)
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Две од Т-Мобајл (една на бизнис 50 и уште една службена)... двете постојано активни, и двете ставени во кинески мобилен што поддржува две картички.
:bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Не ми треба повеќе од една. (Имам од Cosmofon)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
T-Mobile 1
VIP 1
Cosmofon 1
космофон веќе сум заборавил и кој ми е пинот а таа од т-мобиле ми е за секојдневна употреба. Вип бројот е само за ВИП луѓе
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
1 - T-Mobile од времето е картичката и како што кажа vandalko од што е стара пишува Мобимак, а не Т-мобиле... сеуште таа ја користам
2 - Cosmofon при-пејд кога купував мобилни беа во пакетот, ги потрошив и така стојат сега... не ми е во план да ги надополнувам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.622
Мислења
927.259
Членови
33.215
Огласи
1.325
Најнов член
TalkTalk
На врв Дно