• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

колекција на софтвер за новото ubuntu 8.04

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vj_vip

Intern
17 април 2007
83
0
Дали може да се најде колекција на софтвер за новото ubuntu 8.04, како што е случајот со двд изданието на убунту 7.1 ?!?
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Дај напишете ги сите програми што ги користите во Ubuntu. Дајте линк до wine, бидејќи winehq го симнав и не ми работеше од официјалната страна или јас незнам да го инсталирам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно