• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Колекција на бесплатни е-списанија on line

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


Случајно налетав на еден сајт кој е конципиран како колекција на онлајн списанија од секакви области. На Mygazines.com може бесплатно да ги прелистувате онлајн, а за да ги преземете во pdf формат треба да се регистрирате на сајтот.

Еве конкретно некои интересни ИТ списанија:
http://www.mygazines.com/magazines/index/computers_internet/?v=recent_published :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Супер е,само треба на подобра резолуција да ги скенираат списанијата .
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
И јас ја дознав странава пред некое време мислам дека беше на 365, многу е добра и има доста голем избор на списанија и каталози.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Прва лига! Само, моментално е исклучена опцијата за регистрирање.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
одличен сајт

би ги објавил и хрватското списание BUG но тоа е ширење на варез така да ништо од тоа но таму им интересни
со добра содржина
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Не знам дали претходно некаде е споменато но сепак.... еве едно македонско е-списание: Click Magazine :)
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Толку беше од овие :)

Dear valued members, visitors and publishers,

Due to monetary reasons and the state of the global economy, we unfortunately must close mygazines.com. We simply ran out of funds to support the daily operations.

We thank you for your patronage.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@alek_te
За да се избегне пишување на непотребни постови, во видот на фала, може да се користи системот за Репутација.

Едноставно кликни на сликата
на постот кој ти се допаѓа, и внеси пофална покара.
Истото оди и за негативни постови, кои не ти се допаѓаат. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,232
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно