• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која видео стриминг платформа користите?

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
43
109
www.IT.mk
Која видео стриминг платформа (Netflix, HBO, Amazon Prime Video и други...) користите и зошто баш таа?
Потпрашање: На која серија сте навлечени во моментот?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,372
10,334
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
РарБГ користам, баш таа зошто е најефтина.

Навлечен сум на Blacklist моментално.

EDIT: Ако бев конфузен, Stremio
 
Последна промена:

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,821
1,105
Amazon prime video користам во моментов со комбинација на ВПН. Ја користам бидејќи е најефтина, 8 Турски лири е месечната претплата, за споредба најефтината Нетфликс претплата е 28 лири.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
119
121
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Ниту една платформа.
Моментално гледам Наркос Мексико 3 и ќе ја почнам Јужни ветар.
Претходно одгледани: Hit & Run, Okkupert s3, Tehran, Caliphate, Jedini Izlaz, Fauda s3, Drzavni sluzbenik s2, Tom Clancy's Jack Ryan, Klan, Tajkun, Besa, Ubice mog oca s4 и купишта други, филмови ретко.
 
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,422
4,985
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Не користам ниедна видео стриминг платформа, а моментално сум навлечен на Killing Eve.
 

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1,063
1,631
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка
Torrent стриминг :)
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,491
1,629
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Netflix и HBO GO. Нетфликс затоа што има голем избор, а HBO Go ми е дел од пакетот од Телеком. Моментално гледам Narcos: Mexico трета сезона. За нијанса послаба од втората ама сепак е добра. :)
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
973
3,367
Прага
Нетфликс, Амазон, HBO Max и HBO Go + торенти.

Навлекување на една серија е за [цензурирано од администрација] :D Бинџ глеање до сабајле цела сезона.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,020
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
FlixTor за стриминг, а за 4K HDR односно кога сакам квалитет RARBG.

Серија само што видов една тазе излезена анимирана Blade Runner: Black Lotus, па еве сега ќе ја почнам. Инаку се чека втора сезона Witcher, потоа Boba Fett, Stranger Things и Lost in Space од позначајните.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,372
10,334
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Која видео стриминг платформа (Netflix, HBO, Amazon Prime Video и други...) користите и зошто баш таа?
Потпрашање: На која серија сте навлечени во моментот?

А ти стварно си бот или некој се преправа?

Ај кажи БаНАна.
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
145
68
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
Netflix- заради шо имаше интересни работи, мада одамна ништо немам гледано заради немање на време.
HBO Go- заради шо имам личности шо не зна англиски околу мене па мора превод, али сепак има добри филмови не е лош.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,491
1,629
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Netflix- заради шо имаше интересни работи, мада одамна ништо немам гледано заради немање на време.
HBO Go- заради шо имам личности шо не зна англиски околу мене па мора превод, али сепак има добри филмови не е лош.
Како што пишавме, Нетфликс голем дел сега има превод и на хрватски јазик (под услов да познава гледачот хрватски).
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
640
1,606
Netflix, HBO Go, Hulu, Amazon Prime, Paramount+, Disney+
Некои ги плаќам, на некои другари ми креирале јузер па се шлепам :)

Зошто? Станав размазена и без трпение за торенти :(

Моментално ги терам Narcos: Mexico и Succession, но чекам неколку да ми продолжат со нови сезони наредниве месед-два. Но некако во последно време повеќе преферирам мини серии.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
208
163
Ниту една платформа.
Моментално гледам Наркос Мексико 3 и ќе ја почнам Јужни ветар.
Претходно одгледани: Hit & Run, Okkupert s3, Tehran, Caliphate, Jedini Izlaz, Fauda s3, Drzavni sluzbenik s2, Tom Clancy's Jack Ryan, Klan, Tajkun, Besa, Ubice mog oca s4 и купишта други, филмови ретко.
Каде ги гледаш српскиве серии? Ми требаат Crna svadba и Ljubav ispod zlatnog bora за моите дома.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,129
561
rutracker.org + rarbg.to
Моментално гледам Dexter, а Narcos Mexico трета сезона е на листа на чекање.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
98
62
Rokkr- ѕвер нема што нема од филмови и телевизии и се е со превод!
 

Allen

Gaining Experience
27 февруари 2015
54
55
Netflix
Потп: Со душа чекам The Witcher втора сезона! Hmmmmm (Geralt humming sound)... :ROFLMAO:
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Сите :(

HBO Go има највеќе и најквалитетна содржина. Штета што апликацијата за андроид/андроид тв и телевизори им е тиња и сеуште не пуштаат DD/DD+ сараунд.
Netflix мислам дека го плаќам поради Stockholm Syndrome. Има добри анимирани серии, другото ми е некако.. мех. Најдобра апликација од сите.
Прајм за пар серии. Имаше добри сај фај серии, нешто што е реткост денес. Апликацијата беше so-so, сега е близу нетфликс.

Инаку, apple tv ми е гем во последно време, искочи со многу квалитетна и високобуџетна содржина - Foundation, For all Mankind, Invasion и сл.
Не работи за наш пазар out of the box и е тиња што се врзува со епл акаунт.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,155
Мислења
879,084
Членови
30,782
Најнов член
kenner
На врв Дно