• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која верзија на Skype можам да исталирам на Win 98?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,018
621
Па вака луѓе, еден другар има многу стар компјутер (п1 или п2 со 32МБ рам) користи оперативен систем Windows 98, и едвај некако наместив бежична мрежна картица и едвај некако го поврзав на рутерот.

Сега ми треба да исталирам скајп и мсн, пробав скајп верзија 3 и нешто беше ама несака да ми ја инсталира, па ако некој знае која верзија ќе се фати на оваа конфигурација нека пише и од кај да ја симнам.
Инаку инсталирав Mozilla Firefox 2 и нема проблеми иде... ама ова со скајпот несака а и МСН ми треба...
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Јас не знам зошто прифаќате да се замарате со дигитрони?!

Земи вака пример:
Колку време ќе потрошиш (и колку ќе наплатиш) да инсталираш XP на нов компјутер, а колку време (и нервоза) ќе потрошиш да си играш со дигитрони и 98 (на пример) и колку би го наплатил тоа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,018
621
Ма проблемот е што луѓето живеат во Скопје а таму имаат нов компјутер и сега преку летото ќе бидат овде и им треба интернет за Skype и MSN па го имаат овде овој историскиот од 80тите години и добро е што успеав да ставам бежична картичка. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,802
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно