• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која верзија, или што ми треба, за да можам да ја играм Дота во LAN???

Статус
Затворена за нови мислења.

MOPKOB

Intern
13 јануари 2008
66
1
Nekolku drugari sme povrzani vo mreza, megutoa, ne mozeme da igrame dota na mapa pogolema od 6.12. Igrata nekolku pati ja turnav od internet, pa ja patcirav, pa krak megutoa nikako da uspeam.
Koj moze da mi pomogne?
 

MOPKOB

Intern
13 јануари 2008
66
1
spustiv i ne pomaga. edna stara verzija ja pacirav od 1.17 do 1,21 so site pacovi so red i pak ne saka. Me interesira dali znaes lokacija od kade mozam da ja spustam, da ja instaliram na site PC i da brkame rabota.
Pozzzz
 

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
cek cek cek zanci imas 1.21a i ne mozis da igras dota posle ver. 6.12 ????
ako e to to dosega vakvo neso nemam videno. :chudenje:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
а да најдеш од некој другар оригинални инсталациони цедиња и на сите ПЦа да бапнеш играта, и после таа ќе биде првиот пач, но со конектирање на batlle.net автоматски ќе ти се апдејтира на најновиот пач, па после шо сакаш ќе можеш да праиш..
Поздрав.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Сите надградби се достапни на официјалниот сајт на Blizzard, можеш да го искористиш нивниот ftp server тука:

http://ftp.blizzard.com/pub/war3x/patches/pc/

Би ти препорачал да ги ставиш најновите WC3&TFT patch-ови за да можеш да ги играш најновите DotA мапи :)


Инаку, тоа "не сака" не кажува ништо. Можеби имаш некој конкретен проблем за кој би можел да ти помогнам, се разбира доколку ни дадеш повеќе информации што не сака ;)
 

MOPKOB

Intern
13 јануари 2008
66
1
Go resiv problemot. Sega kolku e toa dobro vremeto ke kaze. Za da moze da gi igrame mapite nad 6.12 treba toj sto ja kreira igrata treba da go iskluci firewall-ot i posle e OK.
Blagodaram do site.:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.573
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно