1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која скрипта ги вози Точка, а која скрипта Кајгана?

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од Forumko, 10 ноември 2008.

 1. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
  Значи насловот кажува се... Кои скрипти ги возат овие два сајта...?
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Точка мислам дека е на Мамбо,а кајгана сигурно некој ЦМС ама не знам кој :zbunet3:
   
 3. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
  Mislam deka ne e Mambo, toj e slicen na Joomla! a CMS-ot na Точка voopsto ne e ist so Mambo
   
 4. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  Кајгана е на Drupal
  a за точка незнам
   
 5. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
 6. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Kajgana e Drupal, а Tocka (мислам дека) е нивен CMS, колку што можев да видам, и не баш добро заштитен.
   
 7. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
  Da i jas taka mislam... A da ne znae nekoj od kaj da najdam Drupal Templejti? Ama onakvi Premium, kako za news portal...
   
 8. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
 9. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
 10. stancafe

  stancafe
  Intern

  58
  0
  27 oктомври 2008
  Mislam deka se na Joomla ali imaat SEO sto gi prikazuva linkovite kako html
   
 11. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  абре кајгана е на Drupal, каква Joomla, и точка не е на Joomla
   
 12. narodenheroj

  narodenheroj
  Баниран/a

  1
  0
  12 ноември 2008
  a sto ima vrska koja skripta se ovie portali, it e joomla...zabelezal nekoj?
  nema vrska bitno e da se funkcionira
   
 13. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
  E ako de ... samo me interesirase,

  @stancafe, Tocka ne e na joomla.
   

Сподели

Вчитување...