1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која ROG Z77 плоча е најдобар избор

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Fatal1ty_, 10 Јули 2012.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Здраво момци во план сум да правам еден апгејд во блиска иднина ( да стигнат во србија) па сакам да си направиме моабет која плоша би била најдобар избор. Сакам исклучиво РОГ и се троумам помеќу GENE, EXTREME и FORMULA (се разбира V-та генерација).
  Па очекувам да ми кажете разлики помежу моделите.

  Фала
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,081
  10,348
  23 Јануари 2008
  Манга
  Икстрим 5. Колку ќе ми ја продадеш старата матична?
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,609
  24,580
  4 Септември 2008
  Какво ти е ова прашање колега? :D се знае дека е Extreme V :cool:
   
 4. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  Продадена му е.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Продадена ми е старата. Иначе и ја си ја сакам екстимот ама да си прашам можда ќе ме предомислите.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,609
  24,580
  4 Септември 2008
  Тешко тоа :D
   
 7. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  417
  314
  26 Јуни 2012
  Машко
  A ќе може некој да објасни што точно е разликата меѓу овие три?Јас колку што видов разликите се во слотовите која има повеќе/помалце,оваа формула што може да се монтира водено ладење на мосфетите и со овие прекинувачите и тастерите.Друго нешто не приметив...Имаат ли некоја друга голема разлика?
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,609
  24,580
  4 Септември 2008
  Има OC key, VGA Hotwire ,Subzero sense, PLX чип, 5 слота за графички наместо 3/2 Е-АTX формат наместо m-ATX/ ATX кај формула и Gene, како и горните набројани имплементации кои ги набројав се само присутни само кај Maximus V extreme.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Башка дизајн најдобар.
   
 10. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,609
  24,580
  4 Септември 2008
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  и изгледано веќе неколку пати ;)
   
 13. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  659
  24 oктомври 2011
  Машко
  оди со екстрим чичко фаталити , и не му се секирај ама ич :D xDD
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ќе треба бајги да чекам за екстримот...а и цената ќе биде....:/
   
 15. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  да се потсетиме :D
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,609
  24,580
  4 Септември 2008
  400+ евра.
   
 17. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,099
  1,915
  7 Април 2012
  Машко
  Погледни ја оваја знам дека не е ROG но е нешто професионално

   
 18. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,165
  23,778
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Ace Lud не е плочата воопшто моментално имам P8 плоча, али сакам рог ;)
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...