• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која песна ја слушате во моментов?

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.294
3.274
Скопје
Последна промена:

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.788
1.597
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Неодамна дознав за Majnoon, турски “бенд“ кој креира етно, ориентал-спиритуална музика комбинирано со неколку инструменти онака баш си експериментираат, благодарение на нашите Македонци и креатори на Cafe De Anatolia каналите на јутуб си најдов доста добри миксови.

View: https://youtu.be/X3k9Tfi9rag
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.294
3.274
Скопје
View: https://youtu.be/fQvVSMUes90


Една од најубавите песни направена на гитара..
Мислењето е автоматски споено:

Малку хармониски поразложена и „украсена„ верзија од истава песна - помага да се увидат рифовите на овој мастер-пис и акордите кои се редат до бескрај и назад...

View: https://youtu.be/R6HMpoyxisY
 
Последна промена:

musicenthusiast

Gaining Experience
15 октомври 2021
111
152

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.294
3.274
Скопје

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно