1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која песна ја слушате во моментов?

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од psybaron, 12 ноември 2007.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  Оди лечи се.
  Прво, Дуа Липа е далеку од анорексична, дури е и малку дебелка за мој вкус.
  Не дека музикава од нејзе е нешто којзнае што, но јас си обожавам популарна кечи проста музика. Ми дава енергија бе, ми дава.
  Второ, метал, Рамштајн, Корн... уметност?
  АХАХАХАХАХА.
  Поминале покрај уметност тие повраќаници и фејк со сила трескање од земја.
  Шта се тиче уметности, ова е уметност

  Yann Tiersen - La Valse d'Amélie [Original]
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,469
  12,643
  2 Август 2012
  Машко
  Признај дека те пали и дека уствари без спотови не би ја слушал. Што од друга страна ме наведува дека фапаш на неа ама тоа не е тема сега.
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  Да, многу ми е незгодно да признаам дека ми е убава и дека само ради спотовите ја гледам... еве среќа ти ме фати и сега јавноста конечно ќе може да ја знае вистината.
  Back on topic:


  Уште една шпонка... a new pattern unveils.
   
  На steelseries и boro1 им се допаѓа ова.
 4. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,706
  1,171
  16 Јуни 2010
  Машко
  Flegma не го бранам Avid ама у склоп на темава е. Не можеш да убедуваш луѓе што е добро а што не е. Повеќето од друштвото нон стоп слушаат Раста и осталите српски/балкански плус комбинација со амерички рап,хип-хоп и што ти не више, практично све што се пушта по журки. 2-3 само слушаме progressive house/trance и никогаш муабет за музика со овие ни нема добро завршено. А и плус у муабет кога ке кажеш на некого дека некоја позната песна како пример погоре на Авид не си ја ни слушнал и накрај те прават блесав :)
  Важно е да се ужива додека се слуша, спотовите се споредна ствар.
   
  На Oktar и Avid им се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,469
  12,643
  2 Август 2012
  Машко
  Никој не убедував што да слуша. Коментарот повеќе беше за мрсната пејачка на спотот од krema како контра тежа на албанката.
  Е сега пошто "девојчево" многу лесно се вреѓа шо да правам.
  Тоа е сепак одлика на сељаци.
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника


  Перфоманс јеботе..
   
  FreakyDroid, HardCorec, omegaRED и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
 9. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 10. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  498
  516
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
 11. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
 12. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  498
  516
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
 13. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  598
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 14. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
 16. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Кој рече дека металот е измислен во 80ти-те.
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
   
  На Sharlovski и Avid им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  Леле, фала што ме потсети на еден од најјаките хитови и спотови некогаш направени.
  Патем, ова слушам во моментов

  View: https://www.youtube.com/watch?v=SJOgTMP8cs4
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 19. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  161
  15 Јануари 2010
 20. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,706
  1,171
  16 Јуни 2010
  Машко

  Let's start the week
   
  На FreakyDroid му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  То мајсторе, спот над спотовите, уствари филм бе бато. :)
  Алал вера.

   
  На Roncic и HardCorec им се допаѓа ова.
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
 23. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer  :inlove::inlove::inlove::inlove:
   
  На krema и Roncic им се допаѓа ова.
 24. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Стасан си за Хелекс . ;)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 25. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,161
  1,789
  13 Јануари 2014
  Машко

Сподели

Вчитување...