• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која конфигурација е подобра?

Статус
Затворена за нови мислења.

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Процесор (CPU): Intel Celeron 550 2.0Ghz 1MB SLC 533Mhz
- Меморија: 2 GB DDR2 667 MHz (2 x 1GB)
- Тврд диск: 160 GB S-ATA
- Монитор: 15.4" WXGA BrilliantView 1200x800
- Оптички уред: DVD + RW DL
- Графичка картичка: Intel GMA X3100 до 256MB
- Мрежна комуникација: WLAN b/g, LAN, 4 x USB 2.0, S-Video Out
- Oперативен систем: Microsoft Windows Vista Home Basic


- Процесор: AMD Athlon 64X2 Dual Core TK 57
- Меморија: 2 GB DDR2
- Тврд диск: 160GB
- Монитор: 15.4" WXGA Monitor TruBrite
- Оптички уред: DVD +RW DL
- Графичка картичка: ATI Mobility Radeon X1200
- Порта: Modem- 56K Fax; LAN;WLAN
- Oперативен систем: Microsoft Windows Vista Home Premium
Иако и двете се лоши за играње игри, ме интересира која кофигурација е подобра, а со цените се тука...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Би ја земал втората конфигурација. :bravo:
 

Revan

Gaining Experience
25 мај 2008
660
310
Ова ко лаптоп ми изгледа. Втората дефинитивно. Иако види си дали има драјвери за ХР, иначе заглавен си со Vista.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ќе да се лаптопови.
Иако преферирам Intel, во овој случај втората, со AMD процесор - за исти пари тоа е неспоредливо подобар процесор.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Jaс сум за втората, AMD Athlon 64X2 Dual Core за мене е перфектен избор, и јас имам таков и е мн добар :bravo:. Типувам за втората.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Ок. Фала. По се изгледа дека го убедив другар ми да не зема ниеден од нив бидејќи и двата се лоши за играње. Темата може да се затвори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.457
Мислења
901.478
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно