• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра најмногу ја играте?

Koja igra najmnogu vi se dopaga

 • FIFA 08

  Гласови: 2 7,4%
 • FIFA Manager 07

  Гласови: 0 0,0%
 • FIFA Manager 08

  Гласови: 0 0,0%
 • Age Of Empires

  Гласови: 9 33,3%
 • TmNationsForever

  Гласови: 4 14,8%
 • GTA

  Гласови: 7 25,9%
 • NFS Carbon

  Гласови: 3 11,1%
 • NBA

  Гласови: 1 3,7%
 • Counter Strike 1.6

  Гласови: 0 0,0%
 • Counter Strike Source

  Гласови: 1 3,7%

 • Вкупно гласале
  27
 • Анкетата е затворена .

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Ја немаш Football Manager, 1201983109 пати подобра од Fifa Manager :D
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Од наведените гласав за ТmNationsForever.

Едно прашање: оти ја имаш ставено Carbon? По досадна игра немам видено. Подобро да ја ставеше MW.;)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Не сум многу многу по играње последно време..
Но, во секој случај од листава би ги издвоил Age Of Empires, и Gta.

Age ја играв едно 8+ години, и стварно за тоа време беше стратегија и пол.. Иако според успехот сеуште мислам дека е најдобра, нормално ако не ја земиме графиката во поглед...
Денешно време речиси сите стратегии се со подобра графика, но сепак.. Некако неможат да го постигнат успехот што age го постигна.

А додека пак Gta ми е едноставна и лабава игра.. Ми текнува понекогаш да ја под уклучам малце чисто за релаксирање..
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Jas sakam najvise RPG igri......nesto so mnogu fantazija i akcija.
Najvise mi se svigja Gothic.


BTW.....malku off-topic ama.......sakam se sto e germansko:D:D:D
Navivam za Germanija.....imam antivir......i igram gothic:LOL::LOL::LOL:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Jas sum golem antigamer pa taka sega za sega gi igram samo mojte igri i toa po 5 minuti na den za oveke mi e dosadno i ne mozam..
Me NERVIRA:lut2::lut2::lut2:

антигејмер?
тоа е нешто како антитерорист,или антивирус(антитерорист-човек кој се бори против тероризамот,антивирус мислам дека знаеш),ти си некој го протестира против игри и прави све за да ги истреби или?
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Абе готов сум да се откажам од игрите бидејќи повеќе ме интересира програмирањето и сл.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
Frozen Throne rulezzzzz (original by момците од ИРЦ:D) инаку кој сака да му дадам мапи што ги имам јас лично правено.. во World Editor:) тие се со обичните градби и војници...
 

MOPKOB

Intern
13 јануари 2008
66
1
Abe nekako ti e oskuden izborot na igri. Kanter, Yuri, NFS most wanted, Dota itn. se dosta dobri igri a ne se staveni za glasanje.....
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Не играм игри.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
сеа не знам на што да одговорам
наслов на темата е која игра најмногу ја играте а на poll која игра најмногу ви се допаѓа

не е исто тоа и тоа

најмногу ми се допаѓа Crysis
а највеќе ги играм т.е. играв UT2004 и FarCry
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.814
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно