1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,734
  4,478
  8 Април 2011
  Машко
  Crysis 1 со модови за графика(мод за трева,карпи,рагел модот за целосно подобрување и уште некој мод,natural mod, пач за SSAA, ултра CFG)башка во драјвер на макс quality и SSAA+ EQAA и уживанција во графика, со овие сетинзи- модови играва изгледа уште подобро и ги јаде денешниве најзахтевни игри во графика.Го тргнале Water shader :( а беше доста корисен мод, водата ја правеше многу пореална.И по малку возам GRID autosport, перфекција е играта.Графика лудило, оптимизација 10ка со AVX ,штета што немам волан и педали моментално, да набавам и ке ја играм почесто.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Дај некој SSа од Crysis, многу ме интересира каква е :cool:
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,734
  4,478
  8 Април 2011
  Машко
  Само модовите ја подобруваат графиката доста и може да се игра солидно,но со све тоа што набројав посебно со SSAA и од драјвер на макс ти требаат 2x290 минимум за да може саглам да ја играш играва.Така да игрјате без чепкање во драјвери најдобро.
   
 4. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
 5. igorce1

  igorce1
  Баниран/a

  143
  133
  31 Август 2013
  Машко
  sacred 3 top igra samo sto iskoci
   
  На ileste му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hipice

  hipice
  Intern

  8
  1
  31 Јули 2014
  Машко
  sacred 3 slicna ko diablo 3 srajne od igra baska beta
   
 7. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  Говорете МАКЕДОНСКИ ;)
   
 8. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,250
  306
  26 Јануари 2012
  ooo i sto pobaruvajne ima? dali ima krak i dali mora online da se igra
   
 9. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Игра уште некој wow ? ја играв уште пред 4-5 години на пиратските сервери, денес го има утре го нема или паднал па чекај го по 2-3 саати :D која цена е сега за оргинален акаунт? порано беше знам 1000 плус минус месечно или се лажам
   
 10. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,500
  2,255
  4 Јули 2013
 11. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,371
  12,479
  2 Август 2012
  Машко
  Smaug Airlines - Забележан е во близина на Струга и ако некој го приметил се моли да го пријави кај надлежните Хобити.
  2014-8-6_0-57-52-517.jpg


  Сликава се вика "Because Bitola has no airport" и, се додека Коце не направи панорамско тркало, уживајте во погледов.
  2014-7-28_17-12-28-35.jpg
   
  На Costigan_Jr, Boldozer, Velix и уште 7 други им се допаѓа ова.
 12. Stefan.Taz

  Stefan.Taz
  Intern

  285
  31
  30 Април 2008
  Need for Speed Hot pursuit 2....пошто новиве игри немаат драж :p
   
  На sojic и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 13. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  278
  146
  28 Јуни 2013
  DayZ Standalone. Тапа е без другари/скајп комбинација.
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
 15. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  The Walking Dead Season 2 Episode 4: Amid The Ruins
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 16. darko_spiroski

  darko_spiroski
  Intern

  15
  2
  4 Август 2014
 17. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  752
  1,226
  12 Септември 2013
  Машко
  BF3 мулти, гага нели беше на Ориџин, па да свртиме некоја партија.
   
 18. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  Може ли линк по пп? Играва е многу интересна. Ако не можеш и име да ми дадеш и пачови само. Ти благодарам однапред! :)
   
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,371
  12,479
  2 Август 2012
  Машко
  Нова тура на швеѓанки само што пристигна на Холандски Антили, јавува Телевизија „Бразда 5“

  2014-6-1_15-48-8-849.jpg

  @Luvoluviren
  Она се скриншути од Microsoft Flight Simulator X.
  Таму нема ништо забавно за младичи на кои им врие крвта. Само за Флегми ;)
   
  Boldozer, dejan_str, stefan_v и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  А како ја направи да ја има Македонија? :)
   
 21. Lastbreath

  Lastbreath
  Intern

  58
  20
  19 oктомври 2009
  Машко
  Веб Дизајнер
  На Vlecka му/ѝ се допаѓа ова.
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,911
  2,252
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  dota2 + borderlands 2 ако има заинтересирани за вborderlands 2 нека ме додадат на стим .... lvl 72 op 2 siren
  http://steamcommunity.com/id/xpandermk/
   
 23. Rodrigo

  Rodrigo
  Gaining Experience

  179
  93
  18 ноември 2013
  Машко
  GRID новата.Му ебав матер и на полначот играјќи.Туку ме интересира дали знае некој како да ја играм онлајн.Со стеам ич не се разбирам,па морам да побарам совет од некој гејмер...
   
 24. windows8

  windows8
  On your way to fame

  728
  946
  12 Февруари 2012
  Машко
  Arma3 - flying with Mi-48 Kajman


  arma3_2014_08_10_01_01_02_318.jpg arma3_2014_08_10_00_55_59_338.jpg
   
  На krashot14, Boldozer, FLEGMA и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,734
  4,478
  8 Април 2011
  Машко
  АРМА III исто, прекрасна игра со прекрасна графика, некој гледам на нет коментираат дека не ја бивала vs БФ4 но не се споредуваат тие две игри, ARMA е сосем поинаков тип на игра, стратешка ФПС симулација од отворен тип и има доста добра графика и е доста захтевна игра, за да ја играш на макс со FXAA плус AA до макс ти треба AMD290/GTX780 најмалку но доста добра игра е.Исто ја играм и Sacred III, одсекогаш сум сакал хакенд слеш игри како torchlight, diablo i tn. итеми ли се итеми, мерак по артефакти и итеми :D
   

Сподели

Вчитување...