Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
279
779
Skopje
Ghost Of Tsushima - Одлична игра (y) незнам зошто до сега не ја пуштија, ама ете и тоа го дочекавме;)
https://www.zamunda.net/banan?id=761111&hit=1&t=game
Мислењето е автоматски споено:

Ghost Of Tsushima - Одлична игра (y) незнам зошто до сега не ја пуштија, ама ете и тоа го дочекавме;) ја има на замунда
 

Атачменти

 • Screenshot 2024-05-21 142357.png
  Screenshot 2024-05-21 142357.png
  4,7 MB · Прегледи: 48
 • Screenshot 2024-05-21 135507.png
  Screenshot 2024-05-21 135507.png
  6,2 MB · Прегледи: 47
 • Screenshot 2024-05-21 135625.png
  Screenshot 2024-05-21 135625.png
  5,7 MB · Прегледи: 48

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
632
504
Жално што не можеме ниту да ја купиме играва веќе. :cool:
 

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
149
175
Долго ја чекав Ghost of Tsushima и ја пробав и стварно сакав да ја изиграм ама едноставно не ми клика. После Sekiro, тепањето во играва ми е како да играм Fruit Ninja. Штета, играта изгледа одлично, а и перформансите се топ на PC.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1.709
3.124
Gaston's setup  
Audio
AR
Ghost Of Tsushima - Одлична игра (y) незнам зошто до сега не ја пуштија, ама ете и тоа го дочекавме;)
Bitcoin Exchange | Cryptocurrency Exchange | Binance
Мислењето е автоматски споено:

Ghost Of Tsushima - Одлична игра (y) незнам зошто до сега не ја пуштија, ама ете и тоа го дочекавме;) ја има на замунда
Ја нема за земји што немаат PSN.
 

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
632
504
Ја нема за земји што немаат PSN.
Типчето ти постави врска до „Zamunda“, сега нема начин да ја купиш освен на тој начин.

Прашање: Зошто врската ви цитатот го смени името во страна за криптовалути?
 

acko123-4

Gaining Experience
19 декември 2021
52
50
Јас цело време си ја вртам Last of Us перформансите сеуште се разочарувачки ама сега со фрејм џен подобро оди.
 

Vektor666

Gaining Experience
25 октомври 2020
62
81
header.jpg

Хејдис 2 'рли Аксес. Ја добив како роденденски поклон, многу потешка и покомплексна од првата, многу добар sequel. Високо препорачувам.
 

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
632
504
:)
Дејството се одигрува во Чаир и паркот Гази Баба.

Легенди.
 

acko123-4

Gaining Experience
19 декември 2021
52
50
Можам да ги замислам гневните 12 годишни грчишта и бугарчиња давајќи негативни рецензии и викајќи "tHis is VaRdaRska,MacEdoniA is In GrEece"
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
535
701

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
708
1.117
Не ми остави убав впечаток играта, ама наше си е и ќе ја купам ко ќе испадне.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
361
954
Скопје
Не ми остави убав впечаток играта, ама наше си е и ќе ја купам ко ќе испадне.

Многу ми е жал што го слушам ова. Ако не ти е проблем, дали можеш да ни кажеш што не ти се допадна, што може да се подобри и слично?
Доколку имаш некакви критики или багови за пријавување, може слободно било кој да ги пријави на нашиот Discord сервер или во Steam Discussion делот на играта.
 

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
708
1.117
Многу ми е жал што го слушам ова. Ако не ти е проблем, дали можеш да ни кажеш што не ти се допадна, што може да се подобри и слично?
Доколку имаш некакви критики или багови за пријавување, може слободно било кој да ги пријави на нашиот Discord сервер или во Steam Discussion делот на играта.
Не можам да ја критикувам играта, ја немам поише од 30 минути играно.
15min од тие 30 решавав технички проблеми, имено 30% GPU/CPU usage и 30тина FPS во просек на 1080p.
Немаше ни шо да се расчепка од аспект на сетинзи освен FSR и резолуција, али ништо не помогна hence реков не ми остави добар впечаток.
Верувам ова ќе се среди кога ќе се испегла кодот така да тогаш подлабоко би ја искритикувал.

Од гејмплеј аспектот стигнав до еден дел кај шо ме отру гас и таму прекинав бидејќи имав обврски, подоцна пак ќе ја пробам и ќе го апдејтирам мислењето.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.331
3.063
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Летово во главно на Switch се гејма. Најмногу се игра SW Hunters:
af583cbc9ece0bbd216dca614170a8bb3078756af064854ed4f4f5747b960216

Друго Super Mario Wonder, Prince of Persia The Lost Crown, Streets of Rage 4, TMNT Shredder's Revenge.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.301
Мислења
978.077
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно