• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.097
5.432
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Трпение, упорност, ако не си упорен односно те мрзи 90-100 обида и бараш чиз, Ashes of War ко што рече dantemkd...
а и ова, ако не успееш денес, остај до утре наутро дур се слегне muscle memory на прстите и ти се одмори главата

Сите потешки босови(Dark Souls, 1-2-3,Bloodborne, Sekiro) сум ги проаѓал доста лесно рано сабајле после спиење на одморени прсти и глава/мозок
Некој што игра Sekiro и сака да даде tips за последниот boss хаха?

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.330
5.259
OHRID кај ензероно
Покрај war thunder(кој сака игри со авиони,бродови,хелекоптери,тенкови симулации нема да најде подобра комплетна игра)
Сега почнав dying light 2 но не ме бендиса баш. Dying light кецот има подобар комбат гејмплеј. Двојкава има добра графика но се друго е просечно
 

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
60
30
Трпение, упорност, ако не си упорен односно те мрзи 90-100 обида и бараш чиз, Ashes of War ко што рече dantemkd...
а и ова, ако не успееш денес, остај до утре наутро дур се слегне muscle memory на прстите и ти се одмори главата

Сите потешки босови(Dark Souls, 1-2-3,Bloodborne, Sekiro) сум ги проаѓал доста лесно рано сабајле после спиење на одморени прсти и глава/мозок

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација

Буквално се вратив од 7 дневен одмор и го средив после три обида Isshin. Претходно може 100 пати пробав но само стигав до Spear(2иот) phase така да држи вода хахахха
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.328
4.014
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
некој да игра Outriders: WORLDSLAYER да играме co-op мисии?
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.122
1.209
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Графиката гној. Како во MS Paint моделирана е играва...
Абе некогаш контролата е побитна - Форца 5 ете има многу подобра графика и подобро оптимизирана ама аркаден стил на форс-фидбек не ми прави ќеиф . (на Г29 воланче ја играм затоа а АЦ има врвен ФФБ )
 
Последна промена:

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
1661843354234.png

Farming Simulator 22 - многу интересна игрица

Да соберам пари - ќе си купам Џон Дир трактор - кој е ко мене :giggle:
Ќе продадам сфињиве :cool:


1661843800623.png
 
Последна промена:

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
215
277
Скопје

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Ништо злонамерно не беше прашањето,мислев да ти кажам со што да го прскаш плодот откако ќе насадиш :ROFLMAO:

Мала шала,се надевам нема да не банираат
Знаев дека е шала затоа и се нашалив :)
Што ќе ми кажуваш кога мене интересот ми поминува за секоја игра после саат време :LOL:
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
245
696
Скопје

Дефинитивно. :)
Доколку си како мене (во обид на 100% completion на сите игри), вреди да се изиграат.
Ептен во оваа игра идев поради Suits да ги видам сите и да ги пробам. Само benchmarks ми останаа уште 3 мислам.

unknown.png
 

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
60
30

praying-kalabhavan-shajohn.gif


Се молам Bloodborne да е следна, буквално само нека ја напраат 60 fps, не мора ни да чепкаат графика.

1662075549575.png

1662075563346.png

Ако на некој му послужи бујрум, ваљда сум добил 2 месеци game pass од купување нитро. Кодот ќе го ставам како слика да не го собере некој бот.
 

aleks989

Gaining Experience
19 ноември 2016
63
73
Битола
Прва екслузива од PlayStation studios шо ја играм, само шо ја свртив, masterpiece !!! Не бил за џабе hype-от на ова игра. Се надевам нема да чекаме долго за Raqnarok да дојди за PC, next stop, Spiderman.
 

Атачменти

 • ScreenShot-2022-7-31_22-45-13.png
  ScreenShot-2022-7-31_22-45-13.png
  7,2 MB · Прегледи: 25
 • ScreenShot-2022-8-14_19-6-53.png
  ScreenShot-2022-8-14_19-6-53.png
  6,8 MB · Прегледи: 24
 • ScreenShot-2022-8-21_22-35-43.png
  ScreenShot-2022-8-21_22-35-43.png
  8,6 MB · Прегледи: 26
 • ScreenShot-2022-8-31_16-54-51.png
  ScreenShot-2022-8-31_16-54-51.png
  7,5 MB · Прегледи: 23
 • ScreenShot-2022-9-2_21-47-26.png
  ScreenShot-2022-9-2_21-47-26.png
  6,7 MB · Прегледи: 21
 • ScreenShot-2022-9-2_22-31-58.png
  ScreenShot-2022-9-2_22-31-58.png
  7,6 MB · Прегледи: 23
 • ScreenShot-2022-9-4_17-31-45.png
  ScreenShot-2022-9-4_17-31-45.png
  8,3 MB · Прегледи: 25

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.412
Мислења
900.348
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно