• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.522
Скопје
Во рели игри, звукот на колите е музика. И тоа пуштено на вуфер до даска за да ги осетиш вибрациите и да се подмочаш при секој крик Just sayin'

Добро Аркадна игра е мање-више, може музика - исто како во Форца Хорајзон 4,5 ...

Туку не знам напојувањето дали ќе ми издржи (ЕВГА 450Б -Бронзе - картава 190-220 W влече и процесор 30-60W , РАМ 10W , матична 10-20W вкупно - 320W - работи Се добро ама после саат играње вентилаторот на напојувањето е на максимум и дува топло како од фен.

@Nikola100
Абе Dirt Rally 2.0 инсталирај, ова е аркадна игра :)

Тешка ми е многу и FOV - от е чуден - сум се потрудил да ја засакам многу пати и пак ја бришам
 
Последна промена:

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
79
122
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Far Cry 3 за 100% completion.

Кој е за co-op мисиите add DC_DAPO на Ubisoft. :D
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.314
3.304
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64

Rilind

Gaining Experience
26 февруари 2019
179
334
Ghostrunner, играта е многу јака ама и иритира. Многу малце време за реакција има, по 100+ deaths на секоја мисија имам.
 

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
60
30
Ashes of war Друже тоа ти е единствен чиз останатото е skill.

После три дена готово хахаха.

Топла препорака зa Sekiro: Shadows Die Twice, satisfying combat, предобар левел дизајн и босови кои што се тешки но и балансирани заразлика од други FromSoft игри.
 

dantemkd

Intern
21 јули 2020
51
12
После три дена готово хахаха.

Топла препорака зa Sekiro: Shadows Die Twice, satisfying combat, предобар левел дизајн и босови кои што се тешки но и балансирани заразлика од други FromSoft игри.
Мене ми беше најтешка Секиро од фромсофт ми требаше време да се навикнам на динамиката на играта.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.522
Скопје
F1 2022 !
1659968788182.png

Што не кажувате вакви работи бе ? Па ја кракнале во Јули уште - не сум знаел.

(SMH -Или мобилниов е стварно тапа за слики или јас немам врска да подесам да направам убава фотка Редми 9 :( )
 
Последна промена:

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1.668
1.858
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Yakuza: Like a Dragon - фаца е Ichiban :) Интересен гејмплеј во однос на тепање, смешни side quest-ови и забавни дијалози.

yakuza-like-a-dragon-promenade-nocturne-dans-le-quartier-de-sotenbori-1252004-1604482832-high.jpg
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.522
Скопје
Последна промена:

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
245
696
Скопје
Импресии ? Работи добро ? Сигурно е добра знам ама пак да си прашам :)
Ај ќе си ја симнам ... marvels-spider-man-remastered-FLT ;)
Предобра игра. Први 30 минути во играта и сум доста импресиониран. Графики, Гејмплеј, Тепањето, Гаџетите се си е на место. Web swinging не е баш најприродно ама не е ни најлошо само тоа ме мачи малце.
Работи супер, играм на Very High со i7 4790k, 16гб рам и GTX 1060 6GB и вади 60фпс без проблем. Mногу ме изненади мислев ќе морам на Medium.
 
Последна промена:

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.522
Скопје
Предобра игра. Први 30 минути во играта и сум доста импресиониран. Графики, Гејмплеј (web swinging не е баш најприродно ама не е ни најлошо), Тепањето, Гаџетите се си е на место.
Работи супер, играм на Very High со i7 4790k, 16гб рам и GTX 1060 6GB и вади 60фпс без проблем. (многу ме изненади мислев ќе морам на Medium)
Прашав зошто овие викаа нешто и фалело малку као
1660347612283.png

Реков дали има нешто видно што се приметува или ситно е...
Значи шиба добро. Благодарам..
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
245
696
Скопје
Прашав зошто овие викаа нешто и фалело малку као
Погледнете го атачментот 115741

Реков дали има нешто видно што се приметува или ситно е...
Значи шиба добро. Благодарам..

Зависи кого ќе прашаш. Ама ова ми е чудно што некој го напишал ова.
Сите на YouTube прават видеа дека е перфектната superhero игра, супериорна од PS4 верзијата итн...
Вака ми делува доста добро оптимизирана.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Ама ова ми е чудно што некој го напишал ова.
Не сум го читал декстот ама Digital Foundry секогаш навлегуваат во најситни технички детали, кои веројатно при секојдневно играње не се ни приметуваат.
Патем, те молам играј ја со контролер, таа игра греота е да ја играш со маус и тастатура.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
@Nikola100 и ти ја играш на тастатура? Па дајте ќе ве молам.. Или иконкиве се менуваат во моментот кога правиш скриншот?
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.522
Скопје
@Nikola100 и ти ја играш на тастатура? Па дајте ќе ве молам.. Или иконкиве се менуваат во моментот кога правиш скриншот?
Па на тастатура и глувче (ТиГ™)- ти дава хинтови (ТАБ) - гледаш како сум стискал да дига греди да не се сруши зградата :D
Многу убаво се игра со ТиГ™ . Поготово ако имаш додатни копчиња на глувчето за додатни акции.
Барем мене што сум навикнат Апекс да играм лесно и интиутивно ми е. Процесорот Рајзен1600 ми е слаб да извадам 144фпс на највисоки графички сетинзи иначе не е захтевна толку.
Нешто позахтевна е од Форца5.
 
Последна промена:

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
245
696
Скопје
@Nikola100 и ти ја играш на тастатура? Па дајте ќе ве молам.. Или иконкиве се менуваат во моментот кога правиш скриншот?
Играта секако е подобра со контролер бидејќи е направена во предвид да се игра со контролер.
Ама искуството е беспрекорно и со тастатура+маус.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.462
Мислења
901.533
Членови
32.170
Огласи
544
Најнов член
mariberova911
На врв Дно