• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1.627
956
Halo infinty само што инсталирав и ај ќе видам како бидна играва , а пред тоа играв Asseto Corsa со волан и Call of Duty modern ...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
Балони пукам. Вчера од такт ме извади Hot Wheels Unleashed (ставрно тапа игра).

Со балониве мозок на паша моментално. Кој сака да ја зима, 150 ден. е на стим. До задутре.


Games-Bloons_TD_6_2_SOURCE_Ninja_Kiwi.jpg
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.637
1.540
Скопје

Screenshot (25).png


Кој бар малку знае да „чепка„ во Линукс ќе се воодушеви од играва.
Многу може да се научи - си има хелп Се за ранливостите. Уште сум на почеток - трета врата...
Јас пиратската ја играм - скапо 20е за неа ми се виде ама вреди .(y)
 
Последна промена:

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
655
613
Skopje
После толку години гејмање само една игра (CS/CSGO), ја почнав Warzone и одлична е. Сум ја пробал и PUBG али ова некако повеќе мерак ми прави.

Има ли некој што игра па да се склопиме некад 2ца/3ца да не играм сам?
 

Vektor666

Intern
25 октомври 2020
20
39
Rise of The Tomb Raider и Shadow of the Tomb Raider. Фи начекав на Инстант Гејминг за ефтино со сите ДЛЦ-инња. Прекрасни игри, флуидни контроли, океј прикаски. Полни се со Side-Missions и Challenges, одлични игри за "Completionist" гејмери.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.785
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Ја почнав Stubbs the Zombie, на времето никогаш до крај не ја изиграв па си реков ајде, никад није касно :)

View: https://youtu.be/bUSDN9OF4lQ
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
861
1.053
Моментално се тресам на Alien: Isolation. Предобра игра! Одамна не сум играл волку добар хорор. Не ми е јасно само зошто тек сега ја играм, а не порано...
Alien  Isolation.png
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
432
524
Недојдија
Пробувам antstream arcade games ама по дефолт копчињата на тастатура се незгодни. Ја сум слеп или нема опција да се променат копчињата, или џојстик?
AntstreamArcade_AntstreamArcade_S1_2560x1440-8ae146d585670ad4caf8b4dae952b3b4.jpg
 

igoooor7

On your way to fame
17 февруари 2015
228
501
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
MSI GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING X 8G
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
Logitech G402
Keyboard
Logitech Mechanical G413 Carbon
Audio
Logitech Z506
Monitor
Gigabyte G27QC - Curved Gaming Monitor | VA Panel | 1440p | 165Hz | 1ms MPRT
OS
WINDOWS 11 Pro 64bit
Се разбуди детето во мене :giggle:, со Kratos и син му си шеткаме и тепаме СЕ (добро де, по малку и не тепаат). ScreenShot-2022-1-19_11-45-8.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно