• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,489
1,932
Aбе не дека јас сум некој „топ-тир плејер„ ама малце да се потрудат соработка меѓу тимот- да се оди заедно - да се напаѓа на едно место - не јас напаѓам некој тим - он отворил битка 100м лево од мене - другиот бара „лут„ 300м десно, или пак паѓа - одма се исклучува почнува нова партија...Без „тимплеј„ у ваков тип на игри - ништо не правиш - само се фрустрираш дополнително ..:cautious:
Не ти треба тимплеј за пуб, а ни за ранкед до плат4. После треба. Јас имам барем 2k dmg badge на сите легенди, 20 kills немам на ниеден ама на повеќето сум направил 15 во партија. Последнава сезона бев диамонд 4 и не ми се замараше понатаму ама ќе се стигнеше до мастер без проблем.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
714
748
Струга
Far Cry 2 по којзнае кој пат. За мене ова беше најдобрата Far Cry игра ever.

Погледнете го атачментот 106563

E ова треба да добие ремастер, или да речам ремејк, да ги средет аутпостите да не прават respawn само што ќе се завртиш, да го подобрат AI-то односно да воведат stealth и современа графика со TAA, RTX/DLSS.
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
242
269
Куманово
Red Alert 2/Yuri и Age of Empires 3, има ли некој да играмо мултиплејаа? Ајде нека се јави некој ако игра
аое 3 преку Game Ranger, а Ред Алерт преку CnCNet

492896-command-conquer-red-alert-2-windows-screenshot-i-m-defending.jpg

1474125053-2968274972.jpg
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,159
1,612
Неготино
Red Alert 2/Yuri и Age of Empires 3, има ли некој да играмо мултиплејаа? Ајде нека се јави некој ако игра
аое 3 преку Game Ranger, а Ред Алерт преку CnCNet

492896-command-conquer-red-alert-2-windows-screenshot-i-m-defending.jpg
Успеа да ја направиш да работи бар на 1080p? Имав фикс едно време ама нешто не работи у последно време.
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
242
269
Куманово

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,597
4,873
Почнав да ја играм Хитмен 3. Солидна графика и интересна игра, иако малку тешка.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,642
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Far Cry 6 ја почнав и задоволен сум :) Уште не можам да се навикнам на 60fps на PS5 споредено со 30fps на PS4 Pro кај Far Cry 5.
far-cryr-6-20211006154535-min_sejk.1080.png
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,201
934
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Far Cry 6 ја почнав и задоволен сум :) Уште не можам да се навикнам на 60fps на PS5 споредено со 30fps на PS4 Pro кај Far Cry 5.

Ја воопшто неможам да играм со 30фпс на ПС. Навикнат од 160 на ПЦ и на 60 на ПС ми е ОК, ама 30 за никаде.

Моментално Forza Horizon се гејма, прејака графика. За вакви игри би си купил и некое воланче.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,497
1,642
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Ја воопшто неможам да играм со 30фпс на ПС. Навикнат од 160 на ПЦ и на 60 на ПС ми е ОК, ама 30 за никаде.

Моментално Forza Horizon се гејма, прејака графика. За вакви игри би си купил и некое воланче.
Графички е подобро ама ми е некако побрзо и ме тепаат полесно. Ај ќе се навикнам :)
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
982
561
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Days Gone PC
Импресивна,
барав нешто вака gameplay со motorcycle
 

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
210
415
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
MSI GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING X 8G
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Gigabyte G27QC - Curved Gaming Monitor | VA Panel | 1440p | 165Hz | 1ms MPRT
OS
WINDOWS 11 Pro 64bit
Ме фати носталгија и можеби после 10 години (не претерувам) повторно ја заиграв StarCraft 2. Ме тепаат како мало дете (на прсти се брои колку пати имам победено), и очигледно е дека ми фали тренинг. Ама сепак ми вади насмевка на лицето :), и некако ми буди многу, многу спомени.
starcraft2.jpg

Исто така ја добив на поклон Call of Duty: Modern Warfare, оваа последнава што не ја кракнале сеуште. Само ја инсталирав и сеуште не сум ја играл, ке ја чувам за празнициве што следат. Мислам дека ке ја изиграм во 2-3 дена ако и седнам, но сепак според мене не ја оправдува цената од 30 долара (земена за Црни Петок), инаку мислам дека беше околу 60 долари - ШТО Е ПРЕМНОГУ.
call of duty.jpg
 

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
384
651
Мрзен Ораовец
Apex Legends - играм дури не се разочарам скроз од тим-мејтовите а незнам дали има тема за филмови - „Тома„ да го гледате обавезно -многу убав филм :cry:
solo queue ? Или имаш екипа?
Мислењето е автоматски споено:

Не ти треба тимплеј за пуб, а ни за ранкед до плат4. После треба. Јас имам барем 2k dmg badge на сите легенди, 20 kills немам на ниеден ама на повеќето сум направил 15 во партија. Последнава сезона бев диамонд 4 и не ми се замараше понатаму ама ќе се стигнеше до мастер без проблем.
Се стига и до Diamond соло, само шо или ќе те банираат ради флејмање или ќе имаш burnout од играта.
Мислењето е автоматски споено:

Погледнете го атачментот 106707

Оригиналната Diamond ми беше и прва вистинска игра (на емулатор ofc)
Почна да ме чеша меракот за handheld конзоли, изглеа ќе се купува свич...
 

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
524
317
Sleeping Dogs definitive edition
Многу јака игрица. Со звуците и аглите кои ги прави камерата на моменти ме асоцира на Tomb Raider (овие ребут што се)
Беше на Steam на Sale: 3.50EUR
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,150
1,034
Скопје
solo queue ? Или имаш екипа?
Мислењето е автоматски споено:


Се стига и до Diamond соло, само шо или ќе те банираат ради флејмање или ќе имаш burnout од играта.
Мислењето е автоматски споено:


Почна да ме чеша меракот за handheld конзоли, изглеа ќе се купува свич...
Соло que играм со fill team од тројца Дамјан ама слаб сум - тешка игра е - неможам да ги видам непријателите добро. Инаку едно видео -Ranked -solo que игра дечково против тимови од по 3 - моментално најдобриот играч во ЕУ а можеби и во светот !

View: https://youtu.be/LjpWgXmkxfA
 
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,450
5,020
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,150
1,034
Скопје
Ќе се изненадиш кога ќе сфатиш дека он е уствари Дајман а не Дамјан. Да, и мене ми требаше доста долг период да го приметам ова.
Замисли каква оптичка илузија - сите сме читале погрешно . Ама да не примети човек толку време ? :oops:
Ааауу Фатаморгана....:ROFLMAO:
 

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
384
651
Мрзен Ораовец
Ќе се изненадиш кога ќе сфатиш дека он е уствари Дајман а не Дамјан. Да, и мене ми требаше доста долг период да го приметам ова.
Евтина фора шо ја измисли еден дедо во маалото. Се најде вака во онлајн никови :ROFLMAO:.
Мислењето е автоматски споено:

Соло que играм со fill team од тројца Дамјан ама слаб сум - тешка игра е - неможам да ги видам непријателите добро. Инаку едно видео -Ranked -solo que игра дечково против тимови од по 3 - моментално најдобриот играч во ЕУ а можеби и во светот !

View: https://youtu.be/LjpWgXmkxfA
Ептен е брза и тешко предвидлива игра, особено battle royale mode. Кога ќе се навикнеш на хаосот, брзо loot-ање и армор swaps ќе можеш и solo vs trio, али ептен тешко е тоа во погорните ранкови.
Пробај почесто со bloodhound чим ти е тешко да ги лоцираш непријателите, имаш free wallhack :ROFLMAO: со bloodhound стигнав до diamond првиот пат.
 
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,450
5,020
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
155
221
Kрушево абер пристигна !
Не ни знаев дека постои играта, три награди дури бре.. Ај баш ќе ја видам.
Играта како игра е предобра има добар стори и мн интересна графика ја играв , фамилијарно игриче што и помлада и постара публика би уживала , пробајте ја нема да зажалите . :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,577
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно