• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Allen

Gaining Experience
27 февруари 2015
53
51
Ride 4, откако излегоа оние ultra realistic PS5 и PC 4k 60fps видеа на Youtube морав да ја пробам. Ако не сте ги виделе сеуште, препорачувам да видите па дефинитивно ќе ве мотивираат да ја пробате :)
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,480
1,923
Ride 4, откако излегоа оние ultra realistic PS5 и PC 4k 60fps видеа на Youtube морав да ја пробам. Ако не сте ги виделе сеуште, препорачувам да видите па дефинитивно ќе ве мотивираат да ја пробате :)

Секогаш излегуваат такви видеа со водени површини и личат ок игрите. Во реалност графиката на играта е прилично заостаната и фалат премногу детали.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,051
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Еве една прекрасна вест за pc гејмерите :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
739
Струга

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
76
83
Битола
оваа ја “плешам” во моментот, ако се важи. :)
 

Атачменти

  • 479680B0-D538-49C6-8E82-D0D0A4D4CC49.png
    479680B0-D538-49C6-8E82-D0D0A4D4CC49.png
    452.3 KB · Прегледи: 59

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,348
10,274
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Wow, PS фановите п*здат на стим. Да му цркне козата на комшијата работава. Безвезе, се лутат што искачала на ПЦ, игра од 2018.... во меѓувреме Forza Horizon 5 искача паралелно, дури и на стим.

 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Наместо да се радуваат што повеќе луѓе ќе можат да ја искусат нивната омилена игра, они пиздат.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,490
3,876
Битола
Јака ми е полемиката: Сони не предаде нас конзумерите бидејќи ја изваде на PC играта. Демек, очекувавме некои бенефити кога рековте EXCLUSIVE, т.е. САМО НИЕ да можеме да ја играме, т.е. плаќаме за да ни завидуваат другиве. Како вредноста на играта да паѓа бидејќи се адаптира за други платформи.
 
23 декември 2020
38
40
Wow, PS фановите п*здат на стим. Да му цркне козата на комшијата работава. Безвезе, се лутат што искачала на ПЦ, игра од 2018.... во меѓувреме Forza Horizon 5 искача паралелно, дури и на стим.

Пиздат зашо по кансер фанови од тие на ПС, не постои...

Сега и Гејмпасот на Xbox според нив им е лош дил пошо ПС го нема нели.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ :mad:

 

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
350
584
Мрзен Ораовец
Нема гајле
Види си што ти праи поише ќеф. Иначе го немав апдејтувано јузуто изгледа некоја недела две и е на 2123 сега, на оваа верзија веќе иде со 60фпс.
Yuzu баграта се ненормални, додале FSR и апскејлање. Ја пробав MD на 2160 билдот, 4к без никакви статери, ни за време на кеширање шејдери. Алал да му е на дечките.
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
733
887
Скопје
Yuzu баграта се ненормални, додале FSR и апскејлање. Ја пробав MD на 2160 билдот, 4к без никакви статери, ни за време на кеширање шејдери. Алал да му е на дечките.
Абе фрштат дечките, на конфигурација од пред 7-8 години мање више се релевантно што е за свич, пичи со 60фпс.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
1,018
996
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Squad (joinsquad.com) - Реалистичен шутер, кој симулира реална војна, инвазија и тн...
 

Tose1991

Intern
18 април 2016
32
27
Ја почнав пред некој ден,ама не ги задоволи моите очекувања како нешто да и фали на играва,премногу филмчиња а премалку gaming experience. ..jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,200
931
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Ги пројдов Last of us и двата дела и препорака за сите, ептен добри игри. Не сум по хорори, ама на изи мод се трпат, приказните предобри.

Моментално Horizon Zero Dawn на PS. Интересна игричка за тепање време.
 

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
703
385
Control и Ratchet & Clank Rifts apart ги вртам.

Позитивно изненаден од Control , профи прича и гејмплеј. Ратчет на пс5 ис шајнинг :D
 

Brendog

Gaining Experience
18 септември 2016
64
64
Ја земав CoD: Vanguard кога искочи. Своевремено CoD: MW од 2019 беше за мене идеална пуцачиња, одлична графика, класична колодјути механика и мултиплејер, згора на тоа ја извадија и Warzone која е једина игра што константно ја гејмам од кога излезе. Од друга страна пак лани CoD: CW беше катастрофална. Најголемо разочарување беше аркадната графика. Затоа и ја прескокнав.Али годинава направија партал со Vanguard. Играта ги има позитивните страни од MW и CW. Графиката, движењето, реални бои и одличен амбиент се земени од MW, а брзината на мултиплејер текмите, забавата што ти ја нуди од CW. Башка сите мапи се одлични и не оставаат простор за премногу кампање. И оваа година додадоа новитети и дополнителни предизвици да ја направат играта уште поинтересна. Така да и се радувам нејзе кога ќе најдам време. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,546
Членови
30,692
Најнов член
drugaddict
На врв Дно