• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

xCorbe

Gaining Experience
1 мај 2014
235
193
Prilep
Hunt Showdown
36e1bd8dccc3a08b44c610c46be7df49.jpg


Sent from my POCO X3 NFC using Tapatalk
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,488
1,931

4ката е една од најдобрите FPS игри. Сите оружја одлучно пукаат, имаат добри звуци, анимации и многу кастомизација. Приказната е прилично добра има интересни избори и не е ништо различна од други бетхесда игри. ДЛЦ-ата беа многу добри посебно Far Harbor.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,597
3,779
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
4ката е една од најдобрите FPS игри. Сите оружја одлучно пукаат, имаат добри звуци, анимации и многу кастомизација. Приказната е прилично добра има интересни избори и не е ништо различна од други бетхесда игри. ДЛЦ-ата беа многу добри посебно Far Harbor.

Мене скрос ми беше како 3ката со ENB мод, поглупа приказна и крафтинг. Ја купив на преордер и 4 саати ја играв :(
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,488
1,931
Мене скрос ми беше како 3ката со ENB мод, поглупа приказна и крафтинг. Ја купив на преордер и 4 саати ја играв :(

Мене ептен ми се свиѓаше како шутер, не ми се замараше со grind па набрзина со модување ситници во конзолата ги средив стварите што ме нервираат во сите бетхесда игри. Додадов пари, зголемив хп, стамина и carry weight. Крафтањето замара да собираш ствари ама функционира ако пуштиш god mode без да ги имаш сите итеми во инвентори.

Инаку од РПГ страна ок е ама стварите што ги бираш на селекцијата за муабет скоро никогаш немаат поврзаност со тоа што го кажува ликот :D. Ги игнорирав стварите со факциите затоа што повеќето мисии се глупави. Одбрав да отидам со Институтот затоа што мене тоа ми имаше најмногу смисла во поглед кога ќе се размисли за приказната.

Не знам дали е можно да се изигра само DLC ама ако е можно би ти рекол да го изиграш Far Harbor заедно со Nuka World. Исто и една од најсмешните мисии што сум ги видел во игра е во главниот град на почеток.

 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
119
121
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
COD Cold War - прекратко траат мисииве, одлично изгледа се, ама за брзо време се поминуваат, не се долги како кај MW 2019 и малку се, мислам дека се 8. Оние споредните допрва ќе ги мозгам. Новата се надевам ќе биде уште подобра/подолга.
Најинтересна мисија досега е во КГБ зградата.
На сред играње појави некој corrupted file, па бараше рестарт на конзола, едвај рестартирав нонстоп се појавуваше дека мора да се рестартира, за да покаже rebuilding database и дека имало најнов update, па на крај испадна 60-80гб повторно симнување, пишување дека ја обновува. Среќа се остана зачувано.

Sniper contracts2 - доста подобро направена од SGW3 и Contracts1, но далеку пократка од SGW1 и 2. Поголеми мапи, повеќе задачи во една мисија, можност за убивање цели над 1400м, супер (y)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,597
3,779
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Death's Door

Играва е soulslike Zelda. Многу заразно гомце, одлична музика, амбиент и гејмплеј. Ретко добра игра.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,021
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ептен уживам исто како во средно кога бев. Младите се жалат физика нечинела, контроли не чинеле.

Физика и контроли се како што беа. Топ, особено блиску до carmageddon 1 & 2
2f3bfbfb2c5a5ac08ba42b5b78ac156e.jpg
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,433
4,859
Ethermine
www.facebook.com
Ептен уживам исто како во средно кога бев. Младите се жалат физика нечинела, контроли не чинеле.

Физика и контроли се како што беа. Топ, особено блиску до carmageddon 1 & 2
2f3bfbfb2c5a5ac08ba42b5b78ac156e.jpg
Која игра е оваа ?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ептен уживам исто како во средно кога бев. Младите се жалат физика нечинела, контроли не чинеле.

Физика и контроли се како што беа. Топ, особено блиску до carmageddon 1 & 2
2f3bfbfb2c5a5ac08ba42b5b78ac156e.jpg


Ако сакаш да видиш контроли што не чинат играј со колата на Влад :ROFLMAO:

 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,998
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
376
641
Мрзен Ораовец
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Преку Cemu) BOTW-Share_icon.jpg

Атмосферата,gameplay loop-от и механиките се феноменални. Приказната ја има за тој што сака да копа, меѓутоа доста basic zelda приказна со малце потемен твист.
9/10
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,021
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
До вчера :love:
1.jpg
2.jpg
Од денес :cry:
3.jpg
Моментот кога се поминува од FIFA FUT 21 на 22.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
719
699
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,159
Мислења
879,295
Членови
30,789
Најнов член
Petar4395
На врв Дно