1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,130
  805
  1 Јуни 2016
  Јас ја симнав од замуда, си работи ко шо треба.
  FitGirl repack.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  46
  42
  5 Февруари 2019
  Машко
  Симнато од Замунда, си работи али знае да крешне од време на време. Пробај со Run as admin, може ќе тргне. Или симни друга (non-repack) верзија.
   
 3. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  FitGirl repacks. Само да знаеш дека инсталација може да трае +4 часа.
   
  На Tenny и Rukfash им се допаѓа ова.
 4. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ма нема трае и 8 часа додека сум работа неси се инсталира, туку само шо ми текна дека играта работе на windows 10. До пред месец дена имав и 10ка покрај 7цата на друго ССД. Ама му го продадов на другар кој немаше ССД...Ај Ке си напраам партициичка на ХДД-то па там ке ја играме :) Оу јеах ,али прво да ja симнеме, инсталираме, почнеме да играме па после ке оу јеахуваме :D
  Како и да е браво дечки, не очекував дека ќе пише некој дека бива :)
   
 5. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Мора да е Win 10 build 1903. Ако не старта има неколку работи што треба да ги пробаш, објаснето е убаво на FitGirl.
   
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  689
  9 Мај 2012
  Машко
  И јас само ПЕС кога би имал лиценциран и двајцата би ирал онлајн


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  689
  9 Мај 2012
  Машко
  На пиратски инсталираш или?? Како ја инсталираш јас мака се мачам за инсталирање или нешто пропуштив?!


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Од FitGirl ја симна? Каков проблем ти јавува?
   
 9. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  685
  673
  22 Април 2013
  Машко
  pesuniverse е се што ти треба, фул лиценци итн.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Друга битна работа што треба да бидеш сигурен е дека Windows 10 верзијата ти е 1903.
  Не работи на друга верзија од Windows 10 кракот.
   
 11. Zer0Cool

  Zer0Cool
  Intern

  36
  14
  10 ноември 2017
  Машко
  У врска со FH4, како да ги земам колите кои се зимаат у плејлиста на секоја сезона само? Оти не ги завршив сите од секоја сезона и сеа ми се заклучени неможам веќе да ги отворам и да ги вршам иако се мењаваат сезоните?
   
 12. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  131
  64
  18 Септември 2013

  Ако Rockstar ги заменеше Ултра до Медиум во опциите за графика ќе беше "страшно оптимизирана" се сеќавате Crysis кога излезе никој не можеше да ја игра на максимум и така треба да биде.

  За оваја раја треба Медиум сетинзи на 1в ден да се наречени Ултра за да можат на "Ултра" да играат сите со 3 години стари графичи и плус имаш бесплатен маркетинг како е играта НАЈОПТИМИЗИРАНА...
   
 13. windows8

  windows8
  On your way to fame

  748
  972
  12 Февруари 2012
  Машко
  На windows 7 не работи, треба windows10 1903
  Од замунда симната кај мене работи, прво не стартуваше најдов видео на youtube и ја оправив, имаше уште нешто да се чепне ама не се сеќавам сега, битно не се откажувај
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  За среќа ја имам симнато баш таа верзија. :)
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  689
  9 Мај 2012
  Машко
  Го симнав од замунда преку торент па инсталирав ово оно и никако да излезе како што треба


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  689
  9 Мај 2012
  Машко
  И јас исто баш таа верзија


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,115
  4,821
  8 Април 2011
  Машко
  Shadow of tomb raider играм али после witcher wild hunt све е празнина.Овожавам ретко добри рпг игри како witcher, risen, dragon age, skyrim и тн.
   
  На Pane-G и SiPy` им се допаѓа ова.
 19. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Исто така треба и Windows Defender да ти биде изгасен, пошто и тоа го блокира кракот.
  Друга битна ствар, треба Developer Mode да ти е уклучено.
   
  На Pane-G и Dimitar77 им се допаѓа ова.
 20. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Се ова е објаснето на FitGirl.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  139
  140
  18 Септември 2015
  Машко
  Uncharted 4 - игриште


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  icemaher, TheMarshal и на Surat им се допаѓа ова.
 22. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  81
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Need For Speed Heat...веќе 14 саати
  Need for Speed™ Heat 09-Nov-19 14_53_08.png Need for Speed™ Heat 09-Nov-19 14_52_08.png
   
  На AlexM, krashot, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  И? Мн ја хејтаат, а од овие први walkthroughs мене ми изгледа супер.
   
 24. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  81
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Arcade, ама тоа е тоа од детство и NFS Underground, сега за сега ми држи внимание. Иначе не е за споредба со Horizon 4, освен што има тон појше visual customizing на возилата.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Astro

  Astro
  Guru

  6,169
  8,559
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Generation Zero.

  Страшно добра игра
   
  На freeman му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...