1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,301
  3,606
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Crypto mining na vga :D
   
  Peceto, farkizz, Draynor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,010
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,543
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
 4. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  Control
   
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,583
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Добро е оптимизирана таа, нема да оптерети.
   
 6. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко

  и нејзиниот предходник

  Ќе ја испотат убаво графичката :)
   
  На Pane-G и gOJDO им се допаѓа ова.
 7. freeman

  freeman
  Gaining Experience

  173
  169
  8 Март 2010
  Последна промена: 29 oктомври 2019
 8. freeman

  freeman
  Gaining Experience

  173
  169
  8 Март 2010
 9. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  46
  42
  5 Февруари 2019
  Машко
  Mortal Kombat 11 - доста беше чекање за крак, на 40% попуст ви е на Steam до утре, и стандард и премиум верзијата :) Вреди :)
   
  Draynor, The_Witch_Hunter и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 10. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Не си требал воопшто да чекаш, игри што се претежно мултиплеер ќе си ги земеш од cdkeys (испробани ми се многу пати до сега). Јас преордер ја купив колку што е на сејл и веќе се истепав 650 саати од кога излезе, учествував во сите 4 комбат лиги до сега. Последниов месец малку ја запоставив затоа што излезе FIFA, па најголем дел од времето сум во FUT :).
   
  На etrox и Anungunrama им се допаѓа ова.
 11. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  349
  257
  13 Март 2015
  Машко
  FIFA 20 се разбира
   
  etrox, martin17 и на The_Witch_Hunter им се допаѓа ова.
 12. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  46
  42
  5 Февруари 2019
  Машко
  Само ПЕС :)
   
  На Luca Toni и Pane-G им се допаѓа ова.
 13. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  46
  42
  5 Февруари 2019
  Машко
  Не сум знаел за попустиве, фала :)
   
 14. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  rdr2.png
  Моментално апстинирам од други игри, чекам рокстар да ја пушти малава за помалце од 24 часа. После тоа не гледам сонце недела-две.
   
  На Luca Toni, gOJDO, etrox и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  viktorce, farkizz и на gOJDO им се допаѓа ова.
 16. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Forza Horizon 4, екстра е!
   
  На boro1, Zer0Cool, Pane-G и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. aleks989

  aleks989
  Intern

  3
  5
  19 ноември 2016
  Машко
  .NET developer
  Annotation 2019-11-04 222143.jpg

  Долго време се чекаше за ова на PC !
   
  stefan_off, Luca Toni и на Enigma им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,084
  6,076
  21 Јануари 2009
  Многу е глупо што кецот не ја портнаа за ПеЦе...
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  Ф1 2019 и AoE 2: HD

  Од утре РДР 2 на ПЦ. Доста и беше на ПС4.
  Штета што ќе ја пуштат утре(денес) во 14:00. GTA V ја пуштија у 01:00 наше.

  п.с. Вие што ја земавте на RGL, преку VPN ја земавте, или чекавте Рокстар да се сожали и да го отвори сторот кој беше затворен од моментот кога почна pre-order 09.10, па се до 22.10?
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 20. aleks989

  aleks989
  Intern

  3
  5
  19 ноември 2016
  Машко
  .NET developer
  Јас само наместив на Rockstar Social club, country of origin: United States. После по еден ден, ми се отвори самото како опција за pre-order. Незнам зошто предходно неможеше, веројатно ради регионот. Пробај со ова, би требало да ти дај опција. Поздрав.
   
 21. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко
  Гледав бенчмарци,РДР е страшно неоптимизирана игра.
  2070 супер вади околу 70фпс и тоа на 1080п.
  FTW?


  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,084
  6,076
  21 Јануари 2009
  Јебига, може ќе се среди нешо со апдејти/драјвери.
  Она што мене ме шокираше е дека некои треба и BIOS да апдејтираат за да им се пушта или да не им крашнува.
   
 23. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  Сторот беше секаде отворен баш до 9-ти окт, пред да почне pre-order. Откако почна, многу држави беа блокирани, кај што пример беше Данска, држава од ЕУ, а и многу други низ светот. ГИ фиксаа некако, и стигнаа и нашава да ја средат, баш на 22ри, ден пред да им заврши нивната промоција. Сакав ја ВПН, ама некако трпение имав и си ја земав „регуларно“. Наместо у евра во долари испадна кај нас. Па тие 80$, испаднаа поефтини од 75 евра што требаше да биде.

  Иначе јас ја играм на
  I5 6600k(stock)
  2x8 DDR4 2133
  ASUS ROG STRIX RX 5700 XT
  860 EVO(инсталирана тука).
  1080p 144Hz

  Бенчмарк ми извади Average ~55, Max ~78FPS. Играм се на Ултра, освен Tripple buff = OFF, МАА = OFF.
  Играта „делува“ солидно(колку CPU и дозволува на GPU), и освен што се дешава ислучиво screen freeze(звук е нормален) кој трае 5-6 sec, нема други проблеми.
  Сепак нејќе да е она нивното, да работи на какви не „системи“. Ако беше така, ваљда просекот ќе беше 80+. Мање битно, ќе се почека.

  Го имаат доста луѓе проблемот. Дали е CPU(слични на мојот), не се знае. Ма да, демек проблем имале и луѓе со АМД 3600 o_O. Дотичните знаат за проблемот, па ќе видиме. Во случај да е проблем CPU, како кај мене, ќе се мења за поново и подобро(и се по список што следи), и така беше у план. :D
  Евентуален проблем, графичките опции се мењаат сами(освен ако нешто не се багнало).

  И да, Update на BIOS, за да не им крашнува. WTF?! :suprised:
   
  Последна промена: 6 ноември 2019
 24. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  777
  663
  27 Јуни 2012
  PUBG - нема подобра, уживанција е играта...
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Претпостављам дека си ја купил пошто онака неможе да се игра. Ван тема е ама само да прашам.
  Ја имам инсталирано од торрент со крак и ама неможе да се подигне лончеро. Пробував со команди кои ги наоѓав по интернето али јок, неќе. Да не случајно некој успеал со тие финти? :)
   

Сподели

Вчитување...