1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,117
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не е аркадна игра за да ја играш на маме...

  Devious Dungeon on Steam
   
 2. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,287
  700
  9 Мај 2012
  Машко
  Ама со пивце и џојстик(џојпад) иде заедно


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 3. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  133
  490
  9 Декември 2016
  Машко
  Немав плешано ништо едно две-три години, се отчоечив срам да ми е.
  И сега плескам нешто пресно излезено, Generation Zero на шведските гејм девелопери Avalanche Studios кои се познати по игрите Mad Max и Just Cause, па изгледаше обечавајуче играта. Арно ама некако не е нај нај. FPS шутер, во стил на постапокалиптички срвајвл, се случва во Шведска, пуцачина чоек против роботи. Огромни пространства, невидена природа, open-world игра е и потребно е многу трпение како и време за да се истера до крај. Па не знам колку шведски острови прочешлав и уште немам најдено живи луѓе во играта, само трупови :)

  GZ_1.jpg
   
  На Draynor и freeman им се допаѓа ова.
 4. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  929
  1,518
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Единствената и последната вистинска PC игра Crysis 2007
  нормално со модови за bullet penetration , maximum immersion mod , hd textures 2018 , bodies and blood permanent stay и уште некои cfg tweak-ови
  Ден денеска гази скоро све, штета што не е оптимизирана за повеќе јадра/тредови него фокусот е на херцажа/брзина
   
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Witcher wild hunt графика све на макс нс скапан 1080 p 60hz монитор.Имам доста игри да надохнадам по 2 до 3 год пауза.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  929
  1,518
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  модченце за В'кот :)
  The Witcher 3 HD Reworked Project
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Да не ми ги сјеба сејвовите ако го инсталирам модов? Иначе модот има супер графика
   
  Последна промена: 25 Септември 2019
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  929
  1,518
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  искрено не знам, зошто прво го инсталирам модот па после почнувам со играње
  ама како и да е за сваки случај save the Save files
  Според мене ова требаше да биде PC верзијата а не она конзолското што го добивме ...и cdprojectred отидоа и станаа consoleprojectred
  Ми фалат PC only игрици каде се вади маста од хардверот , ах таа ностагија ме убије :)
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,470
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Battlefield 4
   
  На Luca Toni и borcep им се допаѓа ова.
 10. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  765
  601
  8 Јануари 2008
  Машко
  GEARS 5 :)
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  NBA 2k20, дневниот просек за месец дена...6.23 саати дневно...Среќа што девојка ми ме разбира :D
  nba2k20.PNG
   
  На Draynor, martin17, mkiptv и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Draynor, martin17, Grimriper и уште 7 други им се допаѓа ова.
 13. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Имам, Пон-петок од 08:00 до 16:00ч. Ама за викенди гејм тајм по 34 саати и од таму и просеков, преку недела по 3-4 саати на ден :)
   
 14. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,391
  2,484
  9 Февруари 2011
  И ти мислиш дека девојка ти те "разбира" со толку слободно време што и го оставаш да си праи шо сака? ;)
   
  На Astro и MarijanMK им се допаѓа ова.
 15. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Се е под контрола ;)
   
  На Gaston и Rukfash им се допаѓа ова.
 16. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  612
  11 ноември 2015
  Машко
  Resident Evil Revelations 2 - Xbox One X Local Co-Op со другар ми. :)
   
 17. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Battlefield Hardline
  Најдов време да изиграм нешто.
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,658
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
  Devil may cry 5
  Ништо не знаев за играва, ама екстра направена. Стил, гејмплеј, музика.

  View: https://youtu.be/8k6GC5NtuAg
   
  На IcePick му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  711
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Стим брои и часови колку е играта отворена, дури и да не играш. така да...
   
  На Tozo8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  веројатно има некој саат вкупно собрано док сум кењал или сум јадел, така да . . . могуче е
   
  На Draynor и Astro им се допаѓа ова.
 21. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  96
  68
  5 Април 2018
  Машко
  CoD: Modern Warfare reboot-от. Кампањата е предобра, само малку во одредени делови ми делуваше кратка / избрзана. И малце не ми се свиѓаше се тоа со "russia bad, usa good" наративот кој се тера со години наназад. Освен тоа - играта е предобра. А тек па на крајот :))
   
  Krkac, MasteR_#0 и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 22. freeman

  freeman
  Gaining Experience

  177
  176
  8 Март 2010
  Играта е топ :). Си се шетам по тоа шумата, природа, убавини и одеднаш пред мене куче ама робот :D. Додека се мислиш што да правиш, веќе те скинал. За поголеми или повеќе роботи зимаш касетофон и плинска боца и ако не пукне си наебал :p.
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  79
  125
  30 Август 2018
  Машко
  Мислам дека играва има најлош рејтинг на Steam, стварно незнам како си напраил 180 саати на неа :D
  BTW, многу интересно тоа виртуелното казино во неа :D
   
  На Pane-G и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 24. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,391
  2,484
  9 Февруари 2011
  Ја игра некој Disco Elysium да сподели впечатоци? Вреди да се проба?
   
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,419
  13,518
  23 Јануари 2008
  Манга
  Препорачајте нешто ново и многу захтевно. Нешто што ќе оптерети 2080TI на 4K резолуција.
   

Сподели

Вчитување...