1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов ? [Android/iOS]

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Steff_Maja, 27 ноември 2013.

 1. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  61
  61
  13 Март 2015
  Машко
  Brawl Stars ми стана крајно заразно игриче последниве месец+. Брз и забавен гемплеј со интересни механики и карактери. Единствен downside се рнг кутиите, но не ги сметам за проблем бидејќи е мобилна игра.
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rubygames.assassin

  Некој да препорача игра слична на оваа во која нема да има толку реклами или да може да се тргнат истите со пари...или играта да се плаќа за да нема реклами. Се уништува задоволството.

  Благодарам
   
 3. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  767
  693
  31 Мај 2011
  ако си рутиран, со lucky patcher можеш да пробаш да го breakнеш ad receiverot во самата апликација, многу ретко е на која не работи.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не е рутиран уште ми е под гаранција и плус не сум сигурен дека сакам да правам такви работи. Сакам само онака понекогаш да седнам да поиграм да изрелкаирам мозок...
   
 5. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  78
  95
  20 Јануари 2016
  Машко
  Не во моментов, ама Monument Valley е од најдобрите ствари што сум ги плешал на мобилен. И Lara Croft GO е забавна.
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  84
  6 Април 2013
  Машко
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Последна промена: 17 Декември 2019
 8. crash

  crash
  Gaining Experience

  94
  147
  6 Декември 2013
  Машко
  Малку ја утна темата, инаку блиску си. Тука за андроид и иос.
  Патем он топик, Monument Valley најдобар впечаток до сега ми остави за андроид и второ на второ место Alto's adventure, понекогаш за трошење време.
   
  На Psychobilly и Gappo им се допаѓа ова.
 9. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  21
  60
  17 Април 2019
  Машко
  Ако ти е за игра која одзема 10 - 15 минути на ден AFK Arena е топ пик. А ја има и на iOS и на Android.

  AFK Arena by Lilith Games for Android
  AFK Arena

  AFK Arena by Lilith Games for iOS
  ‎AFK Arena

  Испратено од iPad преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 24 Декември 2019
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  709
  280
  9 Август 2018
  Машко
 11. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  709
  280
  9 Август 2018
  Машко
  Добра е за тепање досада. У последно време не ми е ништо интересно од игриве на телефонче, сите интересни игрици ми се на PC :D
   
 13. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,204
  784
  8 Мај 2010
  Машко
  Mobile Legends, јер никој од колегите не ми игра на Аrena of Valor.
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да не игра некој CoinMaster да се трејдаме со карти, да се бустаме и слично?
   
 15. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  775
  625
  8 Јануари 2008
  Машко
  Јас :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Snaga

  Snaga
  Intern

  24
  19
  2 Јануари 2015
  Машко
  Порано играв Clash Royale, но после мноооогу време стана досадна, Brawl Stars е врв, уште малце и ќе фатам 10к трофеи :cool:
  Пишете ако некој е за играње
   
 17. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  319
  268
  7 Јули 2013
  Машко
  Моментално Машинариум ја преигрувам пак, последно ја играв на PC 2011 некаде.
   

Сподели

Вчитување...