1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов ? [Android/iOS]

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Steff_Maja, 27 ноември 2013.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Бидејќи имаме тема за компјутери зошто да не и за телефони/таблети.

  Ме интересира кои игри играте на вашите телефони или таблети ? Пишете подолу

  Јас моментално на таблетов немам никаква, ама на Vivax-от играв Need For Speed Most Wanted, GTA Vice City и Cut The Rope.
   
 2. Слончица

  Слончица
  Intern

  21
  42
  20 ноември 2013
  Женско
  Жмигавец
  Јас на телефонов Sudoku2Pro ја играм, многу ми е медитативна. А кога ќе се јави детето во мене Angry Birds :tease:
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  NFS MW, RR3, Fun Run за зафркавање со пријатели.
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,933
  2,785
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 7. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
  Redline Rush и Can Knockdown 3
   
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Na tabletot.

  Real Racing 3
  Contrucion City
  Okey
  Dr. Parking 3D
  Subway Surfers
   
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 10. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  362
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
 11. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  617
  31 oктомври 2011
  Машко
 12. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  malce smeniv sea igram contra
   
 13. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Moментално Dots и Where's my water 2 .:D

  Долго време барав нешто како Stupidness кај iOS , но едноставно на Андроид како платформа му фалат квалитетни игри.
   
 14. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  Дај линкој ставајте од игрите :)
  Неиграм ништо, незнам шо да играм :) последно играв Darts
   
 15. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Candy Crush, Tablanet 3D. А заради comedian, сеа заиграв и Can Knockdown.

  Real Racing 3, Asphalt 8, Dead Trigger и уште некои ми се здосадија.
   
 16. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  GTA 3 и GTA Vice City, ја чекам San Andreas...:D
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,636
  7,708
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 18. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013
 19. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  169
  30 Јуни 2008
  Машко
 20. malimali

  malimali
  Gaining Experience

  119
  52
  17 Јануари 2011
  Temple run
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
  [​IMG]

  Добра игра, денес free е за IOS :)
   
  На malimali му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,225
  1 Септември 2011
  Машко
 23. cokeu2mk

  cokeu2mk
  Баниран/a

  21
  9
  25 ноември 2012
  Машко
  Can Knockdown 3
   
  На Sekerko му/ѝ се допаѓа ова.
 24. cokeu2mk

  cokeu2mk
  Баниран/a

  21
  9
  25 ноември 2012
  Машко
  GTA 3 и GTA Vice City
   
  На Sekerko и uwemi им се допаѓа ова.
 25. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Badland.

  Тие што имаат 4.4 андорид(и софтверски копчиња), можат да видат како се гејма во вистински фул скрин :)
  Уште еден ping до сите хејтери на софтверските копчиња( особено dejan_str :D ).
   
  На Woofer и malimali им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...