1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја играте...?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од AlexM, 7 Февруари 2009.

 1. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Lord of The Rings Conquest

  FOR WINDOWS XP SP2 or Windows Vista
  * 2.4 GHz Core Duo processor or equivalent
  * 1 GB RAM
  * A 256 MB Video Card, with support for Pixel Shader 3.0 - nvidia 7800 or equivelent
  * The latest version of DirectX 9.0c
  * A DirectX 9.0c compatible sound card
  * At least 6 GB of hard drive space for installation.
   
 2. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  минимални системски побарувања

  OS: XP SP2 / Vista:

  Processor: 2.4 GHz Core Duo processor or equivalent

  RAM: 1 GB

  Video Card: A 256 MB Video Card, with support for Pixel Shader 3.0 - Nvidia 7800 or equivalent

  DirectX: The latest version of DirectX 9.0c

  Sound Card: A DirectX 9.0c compatible sound card

  HDD: At least 6 GB of hard drive space for installation.

  едит: сум забораил да стиснам сними промени и бушав ме претрка за 26 мин:D
   
 3. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Momentalno ja igram Imperia Online.Iskreno mrazam strategii ama nekako mi trgna pa seuste sum so nea.Inace najcesto ja igram PES 2008.
  Koga sum kaj PES2008Da ne znae nekoj kako da go pustam komentarot vo igra.Neso kao igrava bila 5.1 ama so se kako pojma nemam.
  Pozdrav.
   
 4. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Значи ќе можи да ја играм на medium,се спушта 64% па ќе кажи дали можи или не можи:LOL:
   
 5. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  DooM 3 пак од ново 6-ти пат :LOL:
   
 6. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
 7. vako

  vako
  Intern

  11
  2
  11 Јануари 2009
  Моментално ја играм need for speed undercover имам изиграно многу. ми се свига играта добра е :bravo:
   
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Prince od Persia:The 2 Thrones добра е играва ја имав играно 2ката ама оваа не супер е,ако знае некој слична на оваа и Tomb Raider нека пиши.
   
 9. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  можеш да ги пробаш assasins creed, prince of persia 4 (иако повеке ми се свиѓаат постарите prince of persia) :skuter:
   
 10. ivica_b

  ivica_b
  Intern

  28
  0
  5 Јуни 2008
  Tomb Raider Anniversary,legend,the last revelation,tr 3.....
  ZAKON ;)
   
 11. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Само што ја завршив Prince of Persia (2008) ми се свиѓа играва,интересна приказна,за разлика од претходните PoP во кои авантура и акција беа подетнакво застапени оваа повеќе на авантура е помалку акција.

  И еден оф топик: не можев да направам Screen Shot во играта преку PSS button и преку FastStoneCapture програмчето,ако имате некое добро за screenshot-ови посебно за игри пишете.
   
 12. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Еве јас сега ја доиграв Prince of Persia Warrior Within и што да кажам освен... ЗАКОН!!!
  Немам зборови. Одлична игра. Од утре ја почнува, POP The 2 Thrones и после 2008.
  Едноставно одлична игра.
   
  1 person likes this.
 13. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  World Of Warcraft

  Unreal Tournament.
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,557
  3,502
  11 Декември 2008
  Машко
  Crysis Warhead, NFS Undercover, COD 5, Far Cry 2
   
 15. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Devil May Cry 4 - одлична графика, малце позицијата на камерата на некои моменти нервира но сепак е лудило
   
 16. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Друже не ја почнувај POP The 2 Thrones ќе неможеш да станиш од пред PC:LOL: реп+ за распоредот што го имаш направено :D,немам играно позакон игра од The 2 Thrones ептен ме бендиса.
  Голем Fan сум на овие авантура-акција игрите посебно на Prince of Persia,aко ја немаш играно POP The Sands of Time ставија во план и неа највисока отцена има од сите POP до сега за gameplay мн е јака.
   
 17. zlatkogv

  zlatkogv
  Intern

  206
  6
  5 Декември 2007
  Ej dali nekoj moze da mi kaze dali moze da se igra Call of duty 4 na:
  512 ram.
  GeForce 6200.
  AMD sempron 3000+
  ???


  i jasno kolku bi seckalo ako moze da se igra?
   
 18. damjan_ku

  damjan_ku
  Intern

  129
  7
  18 oктомври 2007
  Quake Arena III Multiplayer ја играм...
   
 19. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  @zlatkogv
  многу тешко дека ке можеш воопшто да ја играш играта на таа машина. иначе ако можеш пробај ама не очекувај многу
   
 20. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 21. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Јас ја играв на стариот PC слаба конф. на минмум детали али без сецкање,кочење и др. глупости еве ја конф.
  Celeron 2.6Ghz
  1gb RAM
  7300LE
  би требало да можиш да ја играш,како што ти кажаја не очекувај многу,барем уште 512мб RAM да ставиш ќе ја вози без сецчање на минимум сигурно.Позз
   
 22. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Ова јас го преведвам во: чим со дома инсталирај и играј дури не ти истечат очите.:))
  Ичане и Sands of Time ми е во план, ама потаму некаде.
   
 23. Stolee

  Stolee
  Intern

  23
  1
  10 Март 2009
  Moментално ги играм ПЕС 09 и Кантер...
   

Сподели

Вчитување...