1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра е најиграна?

Дискусија во форумот 'PC' започната од KIKO_ivanovski, 2 Јануари 2008.

Koja igra e najigrana?

 1. Counter Strike site verzii

  45 глас/а
  34.6%
 2. Call of Duty 1,2,3,4

  18 глас/а
  13.8%
 3. Fifa 2005,2006,2007,2008

  4 глас/а
  3.1%
 4. World of warcraft

  23 глас/а
  17.7%
 5. Civilization

  0 глас/а
  0.0%
 6. Warcraft III

  9 глас/а
  6.9%
 7. Age of Empires

  13 глас/а
  10.0%
 8. Comand and Conquer

  6 глас/а
  4.6%
 9. GTA Vice city i San Andreas

  11 глас/а
  8.5%
 10. TrueCrime

  1 глас/а
  0.8%
 1. KIKO_ivanovski

  KIKO_ivanovski
  Баниран/a

  15
  0
  2 Јануари 2008
  Ovde glasajte koja igra e najigrana.
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Од first person Counter strike, а од стратегии Command & Conquer сите верзии.
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 3. igorkrst

  igorkrst
  Intern

  400
  1
  13 Јули 2007
  А да додатеде и други игри како Civilization?
   
 4. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
 5. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Neznaev so da odlucam pa kliknav True Crime.
  Inace i Call OF Duty ja igram po nekogash.
   
 6. IT member

  IT member
  Intern

  274
  1
  21 Декември 2007
  kanter bese edno vreme, a sepak mislam deka sega e World of Warcraft naj igrana. ( barem sega ) :)
   
 7. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
 8. damjan_ku

  damjan_ku
  Intern

  129
  7
  18 oктомври 2007
  Јас мислам дека најиграна е Call of duty сите верзии..
   
 9. KIKO_ivanovski

  KIKO_ivanovski
  Баниран/a

  15
  0
  2 Јануари 2008
  Tie sto mi teknaa gi staviv a za tie ne mi tekna.
   
 10. SystemsSkillz

  SystemsSkillz
  Intern

  14
  0
  17 Јануари 2008
  За мене нај играна игра е DOTA
   
 11. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  Spored mene isto taka (bidejka i ja dosta ja igram) e DOTA :))
   
 12. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  Ех да си ја ставел Warcraft III: The Frozen throne половина би гласале за неа.
   
 13. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Авторот на темава е баниран така да џабе се ваквите постови. Иначе да, и јас се сложвам со тебе. Warcaft III <-- the best!!!
   
 14. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
  NIEDNA od navedenite. World of Warcraft!
   
 15. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Во анкетата на местото на игрите со 0 гласови додадени се некои од игрите што ги баравте!
   
 16. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Thx!:bravo:
   
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,204
  13,054
  23 Јануари 2008
  Манга
  Секоја игра во свое време. Иако е сеуште рано, но мислам слично ко пасворд. WoW е игра која по бројот играчи и бројот на изиграни саати по играч, неколку кратно ќе ги надмине сите игри до сега.
   
 18. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 19. Gianni

  Gianni
  Intern

  9
  0
  18 Јануари 2008
  decko ne si ja stavil vo listata PES 2008 :)
  taa e najigrana
   
 20. Kranga

  Kranga
  Intern

  3
  0
  1 Март 2008
  Ti fali najigranata Star Craft
   
 21. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Ќе ве замолам да се придржувате до темата, а не да поставувате прашања од типот "А оваа игра каде е ?".

  Авторот на темава сакал да виде која од горенаведените игри е најиграна, а не која игра воопшто е најиграна.
   
 22. <<ExeCutoR>>

  <<ExeCutoR>>
  Intern

  132
  2
  16 Април 2007
  :bravo:

  Da da, od ovie niedna ne e poigrana od Star Craft :))
   
 23. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Дефинитивно World of Warcraft e најиграна во цел свет.
   
 24. IT member

  IT member
  Intern

  274
  1
  21 Декември 2007
  Da i jas mislam isto taka, ima nekolku milioni na orginal wow, a mnogu poveke na piratskata verzija:), btw. mu nedostasuvaat poveke igri na anketata..:ermm:
   
 25. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Football Manager, а од овие на листава Call of Duty :)
   
Слични теми
 1. Bocki
  Одговори:
  109
  Прегледи:
  12,824
 2. AlexM
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,296
 3. viksa
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,736
 4. _KIKO_
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,221
 5. HijackHacker
  Одговори:
  129
  Прегледи:
  12,620
Вчитување...

Сподели

Вчитување...