Која Игра Би Ја Купиле?

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Ќе се разочараш од 3-ката, скоро и да нема некоја приказна.
Претпоставувам си ги игра, и кажи ми некои онака кратки имрепсии од 2 и 3, гледам пишуваш 3 и нема некоја сторија, а што би рекол за 2-ката, нз дали вреди сепцијало да купам xbox, да ги изиграм, па после да го продадам xbox от :D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,470
29,244
kalco.ru
Би ги платл креаторите на NFS да ми направат уникатна игра со мапи од скопје и македонија...Да може,тоа ќе го направам...и ќе му платам колку ќе побара пошто нели неам ограничување во буџет.
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,911
1,495
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
^ ако неможеш да у реален свет, тогаш у виртуален свет ќе ги је*еш џандарите, нешто како у Most Wanted? :crazy: j/k
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,470
29,244
kalco.ru
Потреба за брзина НАЈБАРАНИТЕ! Колку андреналин има за трошење во тоа аууу...
 

Shutter

Gaining Experience
29 декември 2010
349
120
Скопје
Assassin's Creed II, Rainbow Six Vegas 2, Lost Planet Extreme Condition, Devil May Cry 4, Gears of War, World in Conflict, Call of Duty Modern Warfare 2. Дефинитивно овие. Само за овие би потрошил пари. Најмногу ми имаат оставено впечаток.
 

Revan

Gaining Experience
25 мај 2008
660
310
Претпоставувам си ги игра, и кажи ми некои онака кратки имрепсии од 2 и 3, гледам пишуваш 3 и нема некоја сторија, а што би рекол за 2-ката, нз дали вреди сепцијало да купам xbox, да ги изиграм, па после да го продадам xbox от :D

Со еден другар се трампавме на неколку недели ја му го дадов PS3-то, он ми го даде искбоксот баш ради екслузивите, него му беше ради Uncharted, мене најмногу ради Fable II, Forza и уште неколку други игри.

Иначе вреди да купиш иксбокс, не ради GoW, туку има еден куп наслови кои се неколку пати подобри на конзола отколку на PC, не знам колку си мераклија за спортски и тепачки игри, ама конзола си е конзола кога станува збор за такви ствари, едноставно е поприкладно.

Е сега GoW 3 кампањата е пуна акција, ама приказната не е споредлива со епик филингот што го имаат претходните две, а и премногу беше лесна некако. Со добар сараунд и голем телевизор топ искуство се сите три дела.

Обавезно купи си еден иксбокс сигурно има и доста други игри што ги нема за PC, а што би ти се допаднале.

Sorry за оф-топик.
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
710
1,305
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
Би ги платл креаторите на NFS да ми направат уникатна игра со мапи од скопје и македонија...Да може,тоа ќе го направам...и ќе му платам колку ќе побара пошто нели неам ограничување во буџет.
Се плашам дека кратка ќе биде многу хехе :D TheRun ми се виде кратка кога е од крај до крај на US.
@topic
би ја купил Call of Duty ModerWarfare а би купил ps3 да ја играм God of War
 

wERBAL

Intern
20 јануари 2012
15
5
Скопје
Сите ја запнале BF3, а треба да имаат многу јак компјутер за да ја играат како што треба, онака да се осети моќноста на играта. Или едноставно xbox.
Јас би ја купил COD MW3 за да можам мултиплеер :)

Поздрав!
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Сите ја запнале BF3, а треба да имаат многу јак компјутер за да ја играат како што треба, онака да се осети моќноста на играта. Или едноставно xbox.
Јас би ја купил COD MW3 за да можам мултиплеер :)

Поздрав!

Znaci druze ako imame pari...
Ako imar pari ke imas BOMBA PC neli :D?
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,164
9,815
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Треба една темичка за кои оригинални игри ги поседувате (стари нови не е важно) за да заиграме нешто. Може и клан да напраиме [ITMK] хаха
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Би ги платл креаторите на NFS да ми направат уникатна игра со мапи од скопје и македонија...Да може,тоа ќе го направам...и ќе му платам колку ќе побара пошто нели неам ограничување во буџет.
Ne se isplati ke si ga iskrsis avto od ulice :))))))
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,164
9,815
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
bioshock ako nekoj znae kade ja ima uste sega ke si ja kupam

Во југотон? Тој од десна страна во гтц. И да ја нема ќе ти ја донесат за недела дена ако сакаш.

BTW се подновив пред некој ден со World in Conflict (400), Battlefield 2142 (400) и Rainbow 6 Vegas 2 (800). Откако почнав вака да купувам од време на време оригинали со кутија (па иако малце постари) некако овие пиратскиве двд-а што ми се дома режени ми личат на безвредно ѓубре.

Следниот месец си ја зимам Bad Company 2
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
Сигурно што ке ги земам се... тие што мора да се земат ради онлајн играње. WoW: Панди и магариња експанзијата, SC2: HoS и Diablo 3. Друго...т'нко!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,506
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно