1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Игра Би Ја Купиле?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од HijackHacker, 6 Јануари 2012.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Доколку имате неограничени парични средства, која игра би ја купиле?
   
  На zorandesign му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Battlefield 3.
   
  На psyside и krstanoski им се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сите што до сеа сум ги играл,и сеуште ги играм а се симнати од торент.
   
  На HijackHacker и goce iliev им се допаѓа ова.
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,176
  8 Декември 2009
 5. Despodov

  Despodov
  Intern

  88
  45
  14 Јули 2011
  Машко
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас стално ги купувам малце постарите игри што биле хитови или мене ми се свиѓале. Нови игри ретко купувам пошто ми се скапи. И ретко купувам од стеам или онлајн пошто си сакам комплет кутии со упатство. Последно што сум купил е

  Unreal Tournament 3 - 280 ден.
  C&C Tiberium Wars - 500 ден.
  DarstarOne - 150 ден.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,462
  10 Август 2010
  Машко
 8. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Луѓе кога сме кај игриве има ли некој за да изиграме една фифа 11 онлајн.АКо има нека ми пише и ќе му кажам како да се направи
   
 9. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Од кај ја купи UT3?
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од белиот Југотон во ГТЦ. Игри што се малце постари 1-2 години ќе ги најдеш за од 200 до 800 денари.
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Ако имам неограничени парични средства сите игри ќе ги кушам и ќе си земам еден магацин и за секој жарн на игра, посебна соба.

  А ако имам така пари и сакам да купам игра, би купил од овие на кои сум приморан да ја купам играта за да играм Online. Пример Battlefield 3, Black Ops, MW3, NFS.
   
 12. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Со неограничени средства ќе си купувам све Collector Edition ствари.
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  Ми се допадна условот - доколку имате НЕОГРАНИЧЕНИ средства :D

  Дефинитивно сите игри кои ќе сакам да ги играм би ги купил оригинал. Нивните креатори заслужуваат да бидат наградени за трудот.
   
  На psyside и RagingDemon им се допаѓа ова.
 14. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  хаха лесно е сите игри, но затоа прашањето е која игрА, еднина :)
  тоа ме интересира, која игра, само ЕДНА, би ја купиле доколку може да одберете од сите што постојат :)
   
 15. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  PES 2012 i BF3
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  И да имам неограничен буџет, јас пак ќе си спуштам.. Јбг пират сум во душава :)

  j/k. Сите постари RPG-а. Поради причина што во кракираните се среќава по некој милион багови.. Постојат и фиксови нормално, но купена игра од официјална страна ќе ми гарантира дека на сред играње човеков нема да ми потоне под земја и некој слични абсурдни багови кои што ми го намалуваат кејфот на играњето.
   
  На Revan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
  Portal 1/2
   
  На psyside и zorandesign им се допаѓа ова.
 18. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  хехе па и јас не ги играм сите игри :D
  дефинитивно HL2+EP1+EP2 и би инсталирал Cinematic Mod.
  Би ги купил исто така и - StarCraft 2, GTA4, Race Injection, Skyrim, SWToR, Batman AC...Само компјутерски? Би купил Xbox само заради Forza Motorsport 4 и PS3 само заради GT5.
   
 19. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
  Исто
   
 20. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Доколку имам неограничени средства нема да купам ниту една игра. Премногу ќе бидам зафатен гнурејќи во морето од пички и цицки.
   
  На DJAMBAZ, igor_xxxx, goaty и уште 3 други им се допаѓа ова.
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Доколку имам неограничени средства, би најмил тим, да ми ги направи Gears Of War 2 и 3 за PC, или би си купил Xbox и Gears of War 2 и 3, бидејќу 1 ми остави таков впечаток како никоја до сега игра.
   
 22. Hatake Kakashi

  Hatake Kakashi
  Intern

  72
  20
  14 Декември 2011
  Машко
 23. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  869
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Едноставно никоја.
  Веќе никоја игра не ми причинува задоволство, а и има попаметни работи на кои би ги потрошил парите, барем за мене ;)
   
 24. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Ќе се разочараш од 3-ката, скоро и да нема некоја приказна.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 25. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,245
  24 Март 2009
  Машко
  S.T.A.L.K.E.R, Metro 2033, Crysis, BF, Doom, Street fighter, Mortal Kombat (сите делови од игриве, како подршка за креаторите)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bocki
  Одговори:
  109
  Прегледи:
  13,046
 2. AlexM
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,376
 3. viksa
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,773
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  810
 5. toshex
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,396
Вчитување...

Сподели

Вчитување...