• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која е вашата прва игра на РС?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
која е вашата прва игра?
дали сеуште ја имате и дали ја играте.
или пак се чудите како сте можеле да играте таква игра. ;) ;)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Mdk2...
воопшто не се чудам бидејќи имам прекрасно искуство со играва...
Интересна беше, не се сеќавам баш на се... али добро што се потсетив пак да ја инсталирам...
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
prvata igra sto sum ja igral..ako dobro se sekjavam bese Dave. ili Dangerous Dave..ne znam kakko tocno bese nalsovot. so edno malko covece sobiras dijamanti.

p.s da i sega ne ja igram..zasto bi se ubil ako ja vidam pak..igrava e postara od Bibijata.
 

Spec1

Intern
12 април 2007
12
0
buu, pa se sekjavam mnogu dobro na mojata prva igra, ja igrav na 4 8 6kata :) se vikashe Retal .. mnogu jako igrice, a beshe i te6ka :p
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Неможам да се сетам како се викше. Тоа беше во далечната 1991 год. Пред Lotus беше таа игра, слична на неа. Незнам дали некој ја знае воопшто Lotus :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Господар на мостот... е еден вид логичка игра, лесно ке се снајдете, нема многу работи... а може да си изберете на која јачина да играте :) Има Survival, Normal и др...

Еве ви ја играта:
FlamixBridgeMaster.zip
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Aladin на ПЕНТИУМ 1 на времето што беше околу 1100 марки. Хаха, ме чуди како можело да играм такви работи. :)
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Знаете мене која ми беше? Џошуа. Инаку повеќе Џошуа беше како програмче него ли игра али тоа ми беше првата. Некој од постарите членови можеби ја знаат. А ако ме прашувате вака у помодерно време со игрите тогаш да ви кажам право не се сеќавам.
 

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
FIFA 98, Македонија - Данска, на мало теренче , Данчо Целевски во напад, Дејви Главевски закон во средина, 3-1 на аматер!!! :ha:
 

winnybt

Intern
5 јуни 2007
23
0
pa jas prva igra so sum ja igral bese JAZZ so edno zajace bese mnogu faca igrica a sea ja baram ama tesko da ja najdam....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно