Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која е првата верзија на Python што ја имате пробано?

fikisipi

Intern
19 март 2021
7
21
Да видиме македонските Пајтон сениори колку се сениори :)

Инспириран од:

1661129109918.png
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.576
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
1.5.2 можеби 1.4? на некој Debian 3.0 - тогаш се играв паралелно со tcl/tk :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.831
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно